• Вчені освоїли, як переписувати пам’ять

  • Аліна Варфоломєєва | Велика Епоха
    Субота, 17 серпня 2013 року

Американські нейробіологи навчились записувати в пам’ять мишей те, чого ці істоти не переживали, і виявили, що фальшиві спогади, записані в мозок, нічим не відрізняються від справжніх.

Ще минулого року вчені з Массачусетського технологічного інституту (МІТ) виявили, що пам’ять записується в нейронах, які скупчуються і формують мережі пам’яті — інграмми в скроневій частці мозку. Цього року дослідники змогли виявити, де саме розташовуються інграмми кожного окремого спогаду, навчились також переписувати їх.

За допомогою білку родопсину, який відповідає за реакцію на світло, вчені зробили так, що нейрони, в яких записується пам’ять, стали світлочутливими. При особливому свіченні в мозку лабораторних мишей активізувались нейрони і з’являлись потрібні спогади.

Якось мишей помістили в камеру А і дали їм її добре дослідити. Спогади про цю камеру записались в їхній пам’яті. Наступного дня мишей помістили до клітки В, яка дуже відрізнялась від попередньої. Включили легкий струм, який вдарив по лапкам піддослідних, а одночасно з цим за допомогою світлових сигналів увімкнули в їхньому мозку спогади про клітку А.

Коли наступного дня піддослідних перемістили до камери А, тварини відчували сильний страх, хоча в цій клітці вони не піддавались удару струмом. В їхній пам’яті записалось, що струмом їх вразило в клітці А, а не в В, як це було насправді.

Автор дослідження Сусуму Тонегава, професор біології та неврології в МІТ говорить: «Незалежно від того, помилкова це пам’ять чи справжня, нервовий механізм мозку, що відповідає за її згадування, один».

В подальшому нейробіологи планують більше дослідити те, які саме спогади в мозку можуть бути переписані.

Стів Рамірес, аспірант МІТ та член групи дослідників, уточнює майбутні плани вчених: «Чи можна створити помилкові спогади не тільки про неприємні події, але й про приємні? Чи можна штучно створити спогади не тільки про оточуючі умови, а й про певні об’єкти, продукти харчування чи інших мишей? На ці питання, які колись відносились до сфери наукової фантастики, тепер можна знайти відповідь в лабораторії».

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...