• Через забруднене повітря щорічно помирають мільйони

  • Аліна Варфоломєєва | Велика Епоха
    Субота, 14 вересня 2013 року

Вчені з Університету Північної Кароліни вважають, що забруднення повітря та озонові діри викликають захворювання, які призводять до загибелі кількох мільйонів людей щорічно.За підрахунками науковців, від збільшення кількості твердих часток в повітрі кожного року помирає близько 2,1 мільйона чоловік. Такі частки потрапляють до дихальних шляхів людини, і, осідаючи, можуть спричиняти різні захворювання, зокрема рак легень, повідомляє сайт британського Інституту фізики.

«Наші підрахунки показують, що забруднення атмосферного повітря є одним з найбільш важливих екологічних факторів ризику для здоров'я. Багато смертей відноситься до регіону Східної та Південної Азії, де чисельність населення висока, а забруднення повітря є сильним», — говорить Джейсон Уест, один з авторів дослідження.

Крім того, за підрахунками вчених, зміни в озоновому шарі викликають 470 тисяч людських смертей щороку. А от зміни клімату поки що впливають на людей не так сильно: захворювання, викликані їхнім впливом, приводять до смерті приблизно 1,5 тисяч чоловік по всій землі кожного року.

«Проводиться дуже мало досліджень, які б оцінили вплив зміни клімату на якість атмосферного повітря та на здоров'я. Ми виявили, що результати зміни клімату є дуже незначним порівняно з результатами від забруднення повітря», — говорить Уест.

У своєму дослідженні науковці використовували кілька моделей, які імітували концентрацію твердих часток у повітрі та озону в 1850 році та у 2000 році. Дані про результати забруднення повітря співставили з епідеміологічними даними, щоб з’ясувати маштаб людських жертв, спричинених науково-технічним прогресом.

Роботу науковців опублікували в журналі «Статті про дослідження навколишнього середовища» 12 липня, повний варіант дослідження англійською мовою можна прочитати онлайн.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...