• Придатні для життя планети обертаються навколо зірки сузір’я Скорпіона

  • Аліна Варфоломєєва | Велика Епоха
    Четвер, 5 грудня 2013 року

Навколо зірки Gliese 667C із сузір’я Скорпіона обертається 3 планети, на яких може бути вода й існувати життя, виявили астрономи.

Знайдені планети більші від Землі, проте менші за планети-гіганти на кшталт Урана або Нептуна. Їх називають «супер-Землями».

З поверхні цих планет видні дві яскраві зірки, що знаходяться поруч. Разом ці зорі дають стільки освітлення, скільки Земля отримує від повного місяця, передає сайт Європейської південної обсерваторії.

Ці небесні тіла більші за Gliese 667C, і разом з нею утворюють сонячну систему з трьох зірок Gliese 667. Знаходиться Gliese 667C, яка тримає біля себе придатні для життя планети, зовсім близько від Землі — на відстані 22 світлових років. Завдяки близькому розташуванню, Gliese 667C добре досліджена науковцями.

Попередні дослідження показували, що навколо цієї зірки обертається 3 планети, одна з яких має сприятливі для розвитку життя умови. А нове нещодавнє дослідження астрономів Гіллема Англада-Ескюде (Guillem Anglada-Escudé) з Університету Геттінгена, Німеччина, та Мікко Туомі з університету Хартфордширу, Великобританія, показало, що навколо зорі обертається щонайменше 7 планет. Три з них лежать в зоні, сприятливій для зародження життя.

У своєму дослідженні науковці використовували дані спектрографу HARPS, телескопу ESO, обсерваторії В.М.Кека та Магелланових телескопів.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...