ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Неймовірні нові технології: травень 2013

Велика Епоха

1..jpg
1..jpg

Нові технології: Mataerial — нова генерація 3D-принтерів.
Фото: mataerial.com

Нові технології стрімко еволюціонують. Їхня мобільність і багатофункціональність, надійність, звісно, радує, чого не скажеш про ціну. Проте, здається, ніщо не заважає великим компаніям та маленьким фірмам творити, винаходити й дивувати.

То ж чим здивував нас травень?

Нові технології: гнучка панель від LG

2.jpg
2.jpg

Нові технології: гнучка OLED панель від LG.

Фото: fonearena.com

Одразу двома характеристиками свого 5-дюймового HD OLED-дисплею вразила компанія LG на спеціальному заході SID 2013 (Ванкувер, 19 —24 травня). Це гнучка OLED панель та міліметрова (найменша у світі) рамка дисплею.

Дисплей отримав HD розширення, хоча виробник обіцяє його збільшити. Екран використовує технологію TFT Oxide, що дозволило знизити енергоспоживання, а також отримати мінімальну товщину.

Панель забезпечує максимальну яскравість зображення 250 ніт, чого, щоправда, не дуже достатньо при мінливій освітленості. Панель виготовляється із пластику, що дозволяє їй бути дешевшою, разом з тим гнучкою і міцною.

Нові технології: смартфон з можливістю підводної зйомки від Sony

3.jpg
3.jpg

Нові технології: смартфон з можливостями підводної зйомки від Sony.

Фото: sonymobile.com

Смартфон Sony Xperia Z, як відзначають розробники, не втрачає функцій на глибині 1,5 метра. Підводна зйомка можлива з дозволом FullHD. 13-мегапіксельна камера Exmor RS підтримує HDR у режимі фотозйомки та відеозапису.

4.jpg
4.jpg

Нові технології: Sony Xperia Z — найвищий рівень водостійкості.

Фото: sonymobile.com

В основі смартфона лежить 4-ядерна SoC Snapdragon S4 Pro з частотою 1,5 ГГц. Нова технологія має 2 ГБ оперативної пам'яті та підтримує LTE і NFC. 4,6-дюймовий HD-дисплей Reality Display має розширення 720 х1280 пікселів. Фірмова програма Walkman Album, а також Walkman Movie додають гаджету додаткові переваги.

Водонепроникна новинка начинена матрицею OptiContrast OLED, що підтримує оригінальну технологію Bravia.

Як запевняє компанія, навіть на яскравому сонці смартфон утримує чітке зображення.

Нові технології: окуляри «комбінованої» реальності від Meta

5.jpg
5.jpg

Нові технології: прототип гарнітури зі стереоскопічними окулярами та камерою від Meta.

Фото: meta-view.com

Не встиг світ оговтатися від перепетій навколо окулярів Google, як з’являється нове покоління окулярів «комбінованої» реальності Meta System, розроблені молодою фірмою Meta.

На відміну від попередників, нові окуляри дають змогу входити у 3D-простір і своїми руками взаємодіяти з віртуальним світом. Розмір їхнього дисплею удвічі більший, ніж у гуглівських, і, на думку директора Meta Мерона Гіберца, вони «здатні повністю замінити комп'ютер і багато іншого».

Meta System включає в себе стереоскопічні 3D-окуляри і 3D-камери для відстеження рухів рук, а також голосове керування та Wi-Fi.

Застосовуватися така технологія найперше може там, де необхідне обертання в 3D, наприклад, в архітектурі, машинобудуванні, кіно, тощо.

Зараз співробітники Meta хочуть вмонтувати у гаджет комп’ютер, а також працюють над зменшенням ваги диво-розробки, щоб вона мала вигляд «спортивних модних окулярів».

Нові технології: Mataerial — нова генерація 3D-принтерів

6.jpg
6.jpg

Нові технології: Mataerial — нова генерація 3D-принтерів
Фото: mataerial.com

На відміну від своїх попередників новий 3D принтер може створювати об’єкти на вертикальній, горизонтальній і похилій поверхні, до того ж створені фігури без проблем утримують свою форму. Працює ця нова технологія в CMYK режимі, який дозволяє також змінювати колір кривої протягом всього процесу друку. Товщина нанесеної кривої може регулюватися в процесі друку, шляхом зміни швидкості руху, і може бути зменшена до міліметра.

Рухаючи сопло по складних тривимірних траєкторіях, ця диво-машина здатна створювати затійливі фігури з термореактивних полімерів. Процес, який дизайнери називають «анти-гравітація об'єкта моделювання», є однією з форм екструзії, яка вмить створює кремезні тривимірні стрижні.

Розробили цей робот-принтер Петро Новіков і Саша Йокич з Інституту сучасної архітектури Каталонії (ІСАА).

Застосування така нова технологія може знайти в області архітектури та дизайну.


Читайте також:
Нові технології: квітень 2013