• У Швеції може з'явитись перший «пухнастий» хмарочос

  • Аліна Варфоломєєва | Велика Епоха
    Субота, 16 листопада 2013 року

Одну зі стокгольмських будівель вирішили перебудувати: вона може стати вищою, кардинально змінити хочуть і її фасади. Будівлю планують вкрити довгими пластиковими «волосинами».

Своєрідним «хутром» споруду хочуть вкрити не просто для вигляду — волосини мають допомагати виробляти енергію та постачати її до приміщень. В них містяться спеціальні кристали — при згинанні волосини під дією вітру, навіть невеликого, такі кристали виробляють електроенергію.

«Використовуючи цю технологію, поверхні вже існуючих та нових будівель можна перетворити на енергетичні одиниці», — йдеться на сайті архітектурної фірми Belatchew Arkitekter, яка запропонувала новинку.

Називається така технологія отримання енергії п’єзоелектрикою. ЇЇ вважають більш безпечною для довкілля, ніж встановлення вітрових турбін.

«Та річ, що зазвичай вважається найбільш статичною серед усіх — будівля — раптом оживає і починає нагадувати тіло, що дихає, — пишеться на сайті архітектурної фірми. — Соломини, розгойдуючись на вітрі, справляють враження, що у будівлі постійно змінюється фасад. Цей ефект буде підкріплюватися вночі освітленням, що буде змінювати колір».

Споруда, яку збираються покрити «хутром» вже побудована — «Південна башта», як її називають, стоїть в центральній частині Стокгольма на острові Седермальм. Крім покриття, планується наростити будівлю по висоті з 24 поверхів до 40. Саме такої висоти, за первісним задумом архітектора, вона і мала бути.

Будівля, яка може змінювати свій вигляд, проектується не вперше. Раніше хмарочос, поверхи якого обертаються навколо своєї осі у вільному порядку, спроектував Девід Фішер в 2008 році.

belatchew_arkitekter_strawscraper-4.jpg

Вигляд "хутра" з середини башти. Південна башта, Стокгольм.

Фото: belatchew.com

belatchew_arkitekter_strawscraper-1.jpg

Вигляд Південної вежі в Стокгольмі після перебудови.

Фото: belatchew.com

belatchew_arkitekter_strawscraper-bef.jpg

Вигляд Південної вежі в Стокгольмі до перебудови.

Фото: belatchew.com

rotating-tower-i.jpg

Інший об'єкт динамічної архітектури. Башта Девіда Фішера.

Ілюстрація: bolidtbooster.com

rotating-tower-ii.jpg

Інший об'єкт динамічної архітектури. Башта Девіда Фішера.
Ілюстрація: bolidtbooster.com

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...