• Найбільш неймовірні наукові відкриття квітня

  • Аліна Варфоломєєва | Велика Епоха
    П'ятниця, 3 травня 2013 року

У квітні найбільші відкриття науковців з усього світу були зосереджені навколо пошуку нових джерел енергії, а також створення ефективних акумуляторів. Крім того, вчені створили унікальні частинки, які здатні очищувати кров від токсинів, а також прослідкували за тим, що деякі тварини займаються самолікуванням.

55348_web.jpg

Дизельне паливо за допомогою кишкової палички.
Фото: eurekalert.org

Дизельне паливо можна отримувати від результатів роботи кишкової палички, зробила відкриття група науковців з університету Ексетера. Проте новій технології отримання палива потрібно ще налагодити масове виробництво і вирішити чимало комерційних питань.

Дизель, який будуть виробляти окремі штами кишкової палички, майже не відрізняється від звичайного дизельного палива, тому на відміну від біопалива, його не потрібно буде змішувати з нафтопродуктами, йдеться в статті, опублікованій на сайті університета Ексетера.

IonCrossing_b.jpgІнноваційні акумулятори.
Фото: news.illinois.edu

Розроблені найбільш потужні акумулятори на планеті. Розмір таких пристроїв становить лише кілька міліметрів. Розробники вважають, що таке відкриття може піднести створення мобільних пристроїв та портативних комп’ютерів на новий рівень, передає сайт університету Іллінойсу.

Висока продуктивність батареї досягається завдяки її внутрішній тривимірній мікроструктурі. Як стверджують розробники, така батарейка може заряджатись в 1000 разів швидше за сучасні джерела живлення, а також не буде диктувати розмір пристрою, який буде працювати від неї.

«Тепер наше мислення може вийти за рамки, — говорить Джеймс Пікуль, автор дослідження. — Це не поступове покращення у порівнянні з попередніми технологіями. Така технологія порушує усталені уявлення про джерела енергії. Це дозволяє нам використовувати інші, нові речі».

Найближчим часом вчені займуться адаптацією таких акумуляторів до вже існуючих пристроїв, а також їхнім подальшим удосконаленням та питаннями масового виробництва.

b_300_400_16777215_01_images_self-medication-in-animals-much-more-widespread-than-believed-orig-20130411.jpg

Метелик відкладає яйця на молочаї.
Фото: Jaap de Roode/ns.umich.edu

Вчені з Мічиганського університету США з’ясували, що чимало живих істот вдається до самолікування. Якщо раніше було відомо, що шимпанзе вміють себе лікувати, то тепер список тварин-терапевтів поповнили й інші істоти і навіть такі комахи, як мурахи, моль та плодові мушки.

Автор дослідження Марк Хантер задається питанням, як живі істоти обирають, що їсти: виходячи з цілющих властивостей продукту чи через його поживність? Науковець вважає, що спостереження за тим, що і коли споживають тварини може привести людей до відкриття нових ліків, йдеться на сайті Університету Мічигану.

Так, було відмічено, що горобці, які живуть в містах, кладуть до своїх гнізд сигаретні недопалки, щоб захиститись від кліщів. Лісові мурахи приносять в свої гнізда смоли хвойних дерев, щоб запобігти росту мікроорганізмів у колонії, а метелики Монархи відкладають яйця на молочай, який має протипаразитний ефект.

nanosponge-720.jpg

Наногубки, які очищують від токсинів.
Фото: ucsdnews.ucsd.edu

Інше цікаве відкриття зробили інженери з Каліфорнійського університету — вони винайшли «наногубки», які здатні поглинати токсини з крові. Такі «наногубки» діють проти кишкової палички, отрути змій та бджіл та інших пороформуючих токсинів, які руйнують клітини, роблячи в їхніх мембранах отвори.

На відміну від інших препаратів проти токсинів, «наногубки» не потрібно окремо синтезувати для різних типів шкідливих речовин — вони поглинають будь-які токсичні речовини незалежно від їхньої молекулярної структури, повідомляється на сайті Каліфорнійського університету.

VT20961_614741-scr.jpgПроцес отримання водню з ксилози. Фото: alphagalileo.org

І ще одне цікаве відкриття квітня стосується енергоносіїв. Група дослідників з Політехнічного інституту Вірджинії з’ясували, що велику кількість водню можна отримати з будь-якої рослини. Водень вони називають перспективним паливом: дешевим та екологічним.

«Це може допомогти покласти кінець нашій залежності від викопних видів палива», — сказав автор дослідження Персіваль Чжан, передає сайт фонду AlphaGalileo.

Науковець та його команда використовували ксилозу — найбільш розповсюджений моносахарид — для вироблення водню. Новий спосіб отримання водню дослідники називають екологічно чистим, він використовує відновлювані джерела природних ресурсів, а також практично не виділяє парникових газів.

Підписатися:

Коментарі