• Вчені представили незвичайні екологічні акумулятори

  • Аліна Варфоломєєва | Велика Епоха
    Четвер, 22 серпня 2013 року

Науковці з Університету штату Меріленд виявили, що акумулятор можна побудувати навіть з деревини. Такі батарейки будуть екологічними, ефективними та довговічними.

Відносно малими розмірами акумулятор зобов’язаний тому, що складається з компонентів, які в тисячу разів тонкіші за аркуш паперу. А використання натрію замість літію робить таку розробку екологічно чистою.

Проте натрій не так ефективно, як літій, зберігає енергію, тому такі акумулятори навряд чи можна буде використовувати в мобільних телефонах. Завдяки низькій вартості та поширеності матеріалів акумулятори з целюлозою можуть зберігати велику кількість енергії, наприклад, на сонячній електростанції, йдеться на сайті Університету штату Меріленд.

Акумулятори, якими користуються зараз, створюються на жорсткій основі. Така основа часто не витримує набухання та усадки, які виникають внаслідок розрядки та зарядки, і батарея деформується. Розроблений на дерев’яній основі натрій-іонний акумулятор може витримати більше 400 циклів зарядки, що робить його одним із найбільш довговічних нанобатарейок.

«Натхнення ми черпали від дерев, — говорить Ляньбінь Ху, одна з провідних авторів розробки, доцент кафедри матеріалознавства. — Деревні волокна з дерева, яке колись тримало мінеральні води, ідеально підходять для зберігання рідких електролітів, що робить їх не тільки основою, але й активною частиною батареї».

Чи проходять такі батареї тестування, і коли можна буде вести мову про масове виробництво, на сайті університету не уточнюється. Розробки велися за підтримки Національного наукового фонду США.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...