• Властивості створеного американцями матеріалу суперечать законам фізики

  • Аліна Варфоломєєва | Велика Епоха
    Неділя, 16 червня 2013 року

Властивості матеріалу, який створили в американській лабораторії, йдуть в розріз із законами фізики — при стисканні він не стає меншим, а навпаки розширюється.

«Це все одно, що стискати камінь, щоб отримати гігантську губку, — говорить Карена Чепмен, хімік з лабораторії Міністерства енергетики США. — Матеріали повинні стати більш густими і компактними під тиском. Але ми бачимо прямо протилежне. Матеріал має половину густини у стиснутому стані. Це суперечить законам фізики».

Збільшення об’єму під впливом тиску — те, що науковці спочатку не могли збагнути — підтверджувалось численними дослідами в Аргонській національній лабораторії. В ході експерименту до діамантового ковадла помістили ціанід цинку в поєднанні з різними рідинами, і піддавали їх впливу надвисокого тиску, який був від 9000 до 18 000 разів вищим за тиск над рівнем моря. Поєднання з різними рідинами давало в результаті різні матеріали.

«Застосовуючи тиск, ми змогли перетворити зазвичай матеріал з великою густиною, непористий, на кілька нових пористих», — цитує слова Карени Чепмен офіційний сайт Аргонської лабораторії.

За словами дослідників, таке відкриття не просто дозволить переписати підручники з фізики, а й створити безліч нових пористих матеріалів, які зможуть використовуватись на виробництві, в сфері охорони здоров’я та для захисту довкілля. Зазвичай такі матеріали використовуються в якості фільтрів, хімічних датчиків, для зберігання предметів та як наповнювачі в будівництві.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...