• Шукати людей допоможуть таргани

  • Аліна Варфоломєєва | Велика Епоха
    Неділя, 18 серпня 2013 року

Американські науковці вживили тарганам чіп, який дозволить керувати комахами за допомогою пульту дистанційного керування. Використовуючи таких тарганів, дослідники зможуть вивчати важкодоступні для людей місця, а також руїни споруд після землетрусів.

Керувати комахами вченим з Університету Північної Кароліни вдається за допомогою електричних імпульсів, які посилає вбудований чіп, а також чутливої до руху системи Kinect від компанії Microsoft. Дослідники збирають дані про те, як таргани реагують на ті чи інші імпульси, щоб «тонко налаштувати параметри управління», йдеться на сайті Університету Північної Кароліни.

«Наша мета — бути в змозі керувати цими тарганами настільки ефективно, наскільки це можливо, і наша робота з Kinect допомагає нам зробити це», — говорить Альпер Бозкурт, доцент кафедри електротехніки та обчислювальної техніки в Університеті Північної Кароліни.

За словами науковця, в лабораторії планують доопрацювати програму так, щоб за допомогою невеликої групи тарганів можна було б дослідити й створити карту місцевості, яка пережила стихійне лихо.

«Програма-автопілот буде контролювати комах, посилаючи їх на найефективніші маршрути для того, щоб дати рятувальникам повне уявлення про ситуацію», — говорить Альпер Бозкурт. Чіп, за допомогою якого здійснюється керування тарганом, підключений до живота істоти та її вусиків.

Планується, що таргани будуть оснащені мікрофонами для того, щоб можна було почути звуки із середовища, що досліджується. Таким чином можна буде шукати людей, що залишились під уламками споруд після землетрусу.

«Ми можемо навіть поставити невеликі динаміки, що дозволить рятувальникам спілкуватися з усіма, хто потрапив у пастку», — каже Альпер Бозкурт.

Розробка науковців буде представлена 4 липня в Осаці, Японія, на 35-й щорічній конференції, організованої Інженерним інститутом електроніки та електротехніки за напрямком біології й медицини (IEEE Engineering in Medicine and Biology Society). Головний автор дослідження — студент Університету Північної Кароліни Тахмід Латіф. Робота була проведена за підтримки Національного наукового фонду.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...