• Найбільші наукові відкриття червня 2013­­

  • Аліна Варфоломєєва | Велика Епоха
    Неділя, 14 липня 2013 року

Червень 2013 року був багатим на цікаві наукові відкриття. Зокрема, науковці з’ясували, що паління призводить до генних мутацій, що мозок немовлят розвивається на порядок краще при грудному годуванні, а також що уява може змінити те, що людина бачить та чує. Крім того, американські вчені навчились керувати гелікоптером за допомогою думки.

ID-10054720.jpg

Паління призводить до зміни ДНК. Фото: hinnamsaisuy/freedigitalphotos.net

Паління призводить до зміни ДНК, як виявили в Національній лабораторії Лоренса Берклі в США. Вчені з’ясували, що пасивне паління викликає окисне пошкодження ДНК та навіть їхні розриви, що призводить до генних мутацій.

Особливо небезпечним пасивне паління є для дітей, тому що шкідливі речовини від нього збираються на поверхнях килимів, столів та шпалерах. Під впливом тютюнового диму ці поверхні стають все більш токсичними.

2.jpg

Відкрито новий шар в рогівці людського ока. Фото: Danilo Rizzuti/freedigitalphotos.net

Вчені з Ноттінгемського університету, Великобританія, відкрили в будові людського ока невідомий раніше шар. Виявилось, що такий шар розташований між стромою та десцементовою мембраною в рогівці. І хоча відкритий шар Дюа досить тонкий і має у товщину тільки 15 мікрон, він достатньо міцний, щоб витримати 1—2 бари тиску.

З порушенням функціонування шару Дуа можуть бути пов’язані такі захворювання, як гострий набряк рогівки, її дистрофію та грижу десцеметової оболонки, йдеться на сайті фонду AlphaGallileo.

 

Вчені з Університету Мінесоти навчились управляти гелікоптером за допомогою думки. Коли людина думала про те, щоб поворушити правою або лівою рукою, маленький гелікоптер повертав і летів направо або наліво відповідно. Коли піддослідний думав про користування обома руками — пристрій піднімався вище, повідомляється на сайті Лондонського інституту фізики.

В своєму експерименті дослідники використовували метод електроенцефалографії — вдягали на голову піддослідної людини шапку із закріпленими на ній 64 електродами. Таким чином фіксували мозкову активність людини і одразу ж передавали по Wi-Fi відповідні сигнали до гелікоптера.

На носі літального пристрою була закріплена камера, зображення з якої передавали на екран. Піддослідна людина сиділа перед екраном і подумки керувала гелікоптером.

Науковці вважають, що така розробка допоможе їм створити керовані думкою пристрої для паралізованих людей та тих, хто страждає на нейродегенеративні захворювання.

3.jpg

Мозок немовлят розвивається набагато краще, коли дітей годують груддю. Фото: Baby Imaging Lab/Brown University

І ще одне цікаве дослідження мозку за минулий місяць: науковці з Браунського університету, США, з’ясували, що із вигодовуванням груддю мозок немовлят розвивається на порядок краще, ніж при годуванні спеціальними сумішами, повідомляється на сайті університету.

Магнітно-резонансна томографія показала, що у тих малят, яких годували груддю, набагато швидше розвивались ділянки мозку, які відповідали за мову, емоційні функції та пізнання. Раніше науковці підтвердили те, що когнітивні навички більше розвинені у дорослих людей, яких в дитинстві вигодовували груддю. Але те, що годування молоком матері впливає на розвиток мозку немовлят, було доведено вперше.

4.jpg

Експеримент дослідників з Каролінського інституту щодо уяви і сприйняття. Фото: ki.se

А чи знали ви, що людська уява здатна змінити те, що людина бачить та чує? Саме це з’ясували дослідники з Каролінського інституту Швеції, повідомляється на сайті навчального закладу.

Під час проведених експериментів уява піддослідних створювала ілюзії, і вони бачили не те, що відбувається насправді, не могли правильно визначити, звідки прийшов звук, а також чули по-своєму те, що людина на записі говорить. В експерименті науковців взяли участь 96 чоловік.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...