• Величезні зміни відбудуться на Сонці — НАСА

  • Аліна Варфоломєєва | Велика Епоха
    Неділя, 18 серпня 2013 року

Глобальні зміни відбуваються на Сонці: науковці НАСА стверджують, що за кілька місяців найближча до Землі зірка змінить полярність магнітного поля, що вплине на всю Сонячну систему та, звичайно, нашу планету.

«Схоже, що за три-чотири місяці станеться розворот магнітного поля», — говорить астрофізик Тодд Хоексема зі Стенфордського університету.

Надто катастрофічних наслідків для Землі не пророкують — подібні зміни відбувались на Сонці й раніше, проте вірогідність появи погодних катаклізмів є, стверджується на сайті НАСА.

З початку спостережень за магнітним полем зірки в 1976 році магнітні полюси на ній змінювались три рази — це відбувається на піку кожного циклу сонячного активності раз на 11,2 років. В кожен такий період полярність магнітних полів слабшає, наближаючись до нуля, а потім змінюється на протилежну.

Північний полюс Сонця вже змінив знак, а південний полюс на грані переходу, говорять науковці.

Важливим є те, як поводитиметься при цьому геліосферний струмовий шар. Такий струмовий шар являє собою хвилясту поверхню в просторі Сонячної системи, при перетині якої об’єкт переходить до сфери впливу іншого магнітного полюсу Сонця.

Heliospheric-current-sheet_edit.jpg
Геліосферний струмовий шар.

Ілюстрація: Werner Heil/NASA

Під час зміни полярності Сонця геліосферний струмовий шар вкривається хвилями, тобто з‘являється багато точок, в яких Земля його перетинає. Такий перехід спричинює на планеті погодні негаразди.

Втім, у зміні полярності магнітного поля є й позитивне: хвилястий геліосферний шар краще захищає землю від космічних променів, які становлять небезпеку для астронавтів та, як вважає частина дослідників, впливають на клімат та хмарність на планеті.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...