• В Марсу раніше була товста атмосфера

  • Аліна Варфоломєєва | Велика Епоха
    Неділя, 13 жовтня 2013 року

Марс раніше мав товсту атмосферу, але згодом загубив її, стверджують дослідники НАСА, посилаючись на нові дані.

Науковці проаналізували склад атмосфери червоної планети, які вони отримали за допомогою марсоходу Curiosity, і виявили, що марсіанське повітря складається з різних газів, і що найважливіше: в ньому присутні важкі ізотопи різних хімічних елементів.

У той час, як важкі ізотопи знаходяться ближче до поверхні планети, легкі перебувають у верхніх шарах атмосфери. Наявність переважно важких ізотопів у повітрі дозволяє вченим припустити, що верхня частина атмосфери Марса була розпорошена в космосі.

Підтверджує припущення вчених і співставлення маси планети з товщиною її атмосфери. Доказом існування колись товстішого шару повітря на червоній планеті є і те, що колись на ній текли ріки, повідомляється на сайті НАСА.

Дослідники припускають, що втрата атмосфери Марсом відбулась дуже давно — протягом першого мільярда років існування планети. Нинішній вік планети науковці оцінюють в 4,6 мільярдів років.

А от для того, щоб точно виміряти, коли саме відбулась втрата атмосфери та з якою швидкістю відбувається її скорочення, НАСА планує відправити на Марс в листопаді 2013 року ще одну місію MAVEN.

Загалом місія НАСА Curiosity приземлилась на поверхні Марсу 6 серпня 2012 року. З того часу керований із Землі марсохід досліджує поверхню сусідньої до Землі планети. Було знайдено докази існування колись на Марсі сприятливого середовища для існування мікробів, а також наявність річок.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...