• Нові наукові відкриття за літо 2013

  • Аліна Варфоломєєва | Велика Епоха
    Неділя, 18 серпня 2013 року

Літо — час поїздок та відпусток, але схоже, що науковці не перестають працювати і в цю пору року. Про це свідчать неймовірні наукові відкриття, які анонсували в липні. Серед них — дослідження про те, що куріння марихуани може призвести до розвитку шизофренії; про те, як «модифікують» рослини, щоб вони виробляли добрива з повітря; про те, як науковці навчились записувати в пам’ять несправжні спогади; а також про користь задоволення духовних потреб.

Все необхідне для рослин є… у повітрі

130725125024-large.jpg
Необхідні нітрати рослини можуть поглинати з повітря. 
Кадр з відео: University of Nottingham
Професор Едвард Кокінг з Університету Ноттінгема, Великобританія, знайшов спосіб зробити так, щоб рослини поглинали необхідні їм нітрати не з ґрунту, як зазвичай, а з повітря. Таким чином, їх можна буде не удобрювати спеціальними сумішами, які часто є шкідливими для довкілля.

Поглинатись необхідні нітрати з повітря будуть за допомогою спеціальної бактерії, яка житиме на корінні рослини, повідомляється на сайті Ноттінгемського університету

Поява шизофренії та куріння марихуани — чи є зв’язок?

163501050.jpg

Поява шизофренії та куріння марихуани — чи є зв’язок?

Фото: SEBASTIEN BOZON/AFP/Getty Images

Дослідники зі Школи медицини Університету Меріленду прийшли до висновку, що куріння марихуани в підлітковому віці негативно впливає на роботу мозку та здатність сприймати і переробляти зовнішню інформацію. Крім того, така звичка підвищує ризик розвитку серйозних психічних розладів, таких як шизофренія, повідомляється в анонсі дослідження, опублікованого на сайті EurekAlert! 

Одночасно з цим дослідники з Імперського коледжу Лондона виявили, що у тих, хто вживає марихуану, виробляється значно менше дофаміну в тій частині мозку, яка відповідає за мотивацію до діяльності, йдеться на сайті Імперського коледжу

Запис пам’яті

156025340.jpg

Лабораторна мишка.

Фото: VIN CATANIA/AFP/Getty Images

Вчені з Массачусетського технологічного інституту навчились записувати в мозок те, що організм не переживав. Дослідники визначили, де саме в мозку зберігається кожен окремий спогад, і навчились ними маніпулювати. Перші успішні дослідження провели на мишах.

Фази місяця впливають на людину

171229773.jpg

Повний місяць сходить над Римом. 
Фото: FILIPPO MONTEFORTE/AFP/Getty Images

Люди залежать від геофізичних ритмів — на їхнє самопочуття впливає місяць, виявили швейцарські лікарі з Психіатричної лікарні при Університеті Базеля, повідомляється на сайті EurekAlert! 

Зокрема, дослідники підтвердили, що люди під час повного місяця мають проблеми зі сном: вони засинають пізніше, а прокидаються раніше, ніж зазвичай. Така реакція організму спостерігається незалежно від того, чи знають піддослідні, в якій фазі перебуває місяць.

Вчені збираються глибше дослідити, що саме в організмі реагує на фази місяця, де розташований «циклічний годинник», а також вивчити, чи впливає Місяць на інші сфери людської діяльності, а також на пам’ять, настрій та сприйняття.

Фізичні задоволення шкідливі для організму, духовні — корисні

ID-100129758.jpg

Дівчина читає книгу.

Фото: Naypong/freedigitalphotos.net

Відчуваючи духовне піднесення, людина задоволена. З’ївши смачне тістечко, людина теж відчуває задоволення. Чи однакові ці переживання для її організму?

Ні, виявили нейробіологи з Університету Північної Кароліни. В той час як емоційна реакція на такі події може бути однаковою, у тих, хто відчуває духовне піднесення, імунні клітини та стан організму перебувають у значно кращому стані, ніж у тих, хто задовольняє фізичні потреби. Детальніше — в нашій статті

В здоровому тілі — здоровий дух

175037198.jpg

Учасниця світової першості з плавання.

Фото: FRANCOIS XAVIER MARIT/AFP/Getty Images

Стара істина знайшла наукове підтвердження. Вчені з Прінстонського університету виявили, що фізична активність загартовує не тільки тіло, але й мозок: він стає більш стійким до стресу, зменшується і тривожність. Дослідження проводились на мишах і було опубліковане на сайті Прінстонського університету

Грудне годування корисне для розвитку немовляти

175056943.jpg

Годування дитини грудьми. Фото: HECTOR RETAMAL/AFP/Getty Images

Лікарі з бостонської дитячої лікарні, США, виявили, що грудне вигодовування добре впливає на розвиток немовляти. В 3 роки така дитина краще засвоює мову, а в 7-річному віці у неї краще розвинене вербальне і невербальне мислення. Про це свідчать результати словникового тесту Пібоді в картинках, а також короткого тесту інтелекту від Кауфмана, який проходили діти. Кращими були в такої малечі й бали тесту IQ. 

Крім того, якщо матері, які годували груддю, споживали рибу хоча б два рази на тиждень, у їхніх дітей були кращі показники наочно-дійового мислення, ніж в однолітків, йдеться на сайті Американської медичної асоціації.

Проте мамам, які не вигодовували дітей груддю, лякатись не слід: дослідження показало, що зв’язку між грудним вигодовуванням і загальною успішністю в школі немає. Так само не впливає грудне вигодовування і на розвиток пам’яті дитини в цілому.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...