• На конструювання меблів пішли... гриби

  • Аліна Варфоломєєва | Велика Епоха
    Неділя, 18 травня 2014 року

По-справжньому сучасний дизайн не може обійтись без інноваційних технологій — доводить голландський дизайнер Ерік Кларенбік. В той час, коли друком меблів на 3D-принтері вже мало кого здивуєш, він робить ще крок вперед і починає використовувати для 3D-друку… біоматеріал.

Eric-Klarenbeek_Chair_2_Dezeen-and-Mini-Frontiers_644.jpg

Міцелійний стілець Кларенбіка. Фото: dezeen.com

Ерік Кларенбік вирішив створити по-справжньому екологічні меблі, до того ж у стилі органіка — вони виглядають так, ніби виросли самі без втручання людини. Одним із перших творінь в цьому стилі став Міцелійний стілець Кларенбіка, на створення якого дизайнера надихнув вигляд грибниці.

Міцелійний стілець був надрукований із використанням органічних речовин та біопластика — такий матеріал є легким і міцним одночасно. Кларенбік помітив, що гриби добре ростуть на соломі, тому для 3D-друку використав суміш перемеленої соломи, води та міцелію.

«Коли ми додаємо гриб, він діє як свого роду клей, що утримує солом’яні частки, і щойно ви висушуєте його, отримуєте аналог пробкового матеріалу», — пояснює Ерік Кларенбік.

Eric-Klarenbeek_Dezeen-and-Mini-Frontiers_1_644.jpg

Модель міцелійного стільця у зменшеному масштабі. Фото: dezeen.com

Зовнішня оболонка стільця надрукована із біопластика, а заповнює її грибна суміш. Таким чином, за задумом дизайнера, розростаючись всередині, стілець із часом стає ще більш міцним.

Унікальна новинка була представлена на Голландському тижні дизайну, що проходив у жовтні минулого року.

Eric-Klarenbeek_Chair_Dezeen-and-Mini-Frontiers_644.jpg

Міцелійний стілець Кларенбіка у природному оточенні. Фото: dezeen.com

З такого матеріалу можна створити стіл, предмети меблів або цілий інтер’єр, стверджує Кларенбік. Винайдений ним матеріал є міцним, твердим, водночас легким та добрим ізолятором. «З такого можна побудувати будинок!» — каже дизайнер.


Читайте також:

Сучасна архітектура: повністю екологічна башта з біоцегли
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...