• Несподіване відкриття: поблизу Гренландії виявили кораловий риф

  • Аліна Варфоломєєва | Велика Епоха
    Понеділок, 10 лютого 2014 року

Виявляється, на узбережжі Гренландії сформувався кораловий риф — залягає він на глибині 900 метрів, куди майже не доходить світло, та омивається потужною течією, тож навіть дослідити його важко.

Дивовижна знахідка була зроблена канадськими вченими, причому зовсім випадково. Дослідники хотіли взяти зразки води і спустили вимірювальні прилади на глибину 900 метрів. Коли вони дістали обладнання з води, то виявили, що воно повністю розбите, і в деяких місцях за нього зачепились гілочки коралів.

Дослідники дуже засмутились і почали сваритись, ледь не знявши гілочки коралів та не кинувши їх до води. Аж тут їх осінило, що вони тримають в руках, розповів пізніше один із дослідників аспірантка Хелле Йоргенсб’є.

Минулої осені на місце, де виявили корали, приплив інший канадський науково-дослідний корабель. Науковці спустили до води камеру та хотіли відзняти підводну знахідку. Проте їхнє обладнання дуже скоро зачепилось за щось на глибині, і багато кадрів зробити не вдалось.

Втім, наукове середовище знахідка коралового рифу у холодній воді не надто вразила. Подібні утворення раніше виявили у близьких до Гренландії Норвегії (де корали виростають заввишки до 30 метрів, а сам риф простягається на кілька кілометрів і має вік 8 тисяч років) та Ісландії.

За словами Хелле Йоргенсб’є, південно-західне узбережжя Гренландії має сприятливі умови для утворення рифу — завдяки течії Гольфстрім температура води на ньому на 4 градуси вища, ніж у сусідніх точках.

Гренландський риф утворений лофеліями — коралами, що живуть у холодних водах та мають вапняковий скелет. Проте чи заселений цей риф, і хто є його жителями, дослідники поки що не з’ясували.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...