• Найбільший вулкан світу залягає поблизу Японії

  • Аліна Варфоломєєва | Велика Епоха
    Субота, 21 вересня 2013 року

Найбільший на Землі вулкан, який можна називати одним з найкрупніших в Сонячній системі, виявили геологи поблизу Японії. Гігант носить назву Масив Таму.

Площа Масива Таму становить понад 310 тисяч квадратних кілометрів, тобто приблизно така ж, як площа Британських островів або половина України. Для порівняння, найбільший діючий на Землі вулкан Мауна-Лоа на Гавайських островах має площу лише в 5 тисяч квадратних кілометрів, повідомляється на сайті Університету Х’юстона.

Вулкан, подібний за розміром до Масиву Таму можна побачити… в підзорну трубу. В ясну погоду за допомогою простого телескопа на Марсі можна побачити велетня Олімпус Монс. Так от, розмір цього вулкана лише на 25% перевищує розмір Масиву Таму.

Велетень залягає лише за 1600 км на схід від Японії. На щастя місцевих жителів, Масив Таму неактивний. Сформований він був 130—145 мільйонів років тому, і вже за кілька мільйонів років свого існування загас, говорить геолог і головний дослідник експедиції Вільям Сегер з Х’юстонського університету.

Знайдений гігант розташований на 2 кілометри нижче рівня моря, а висота його бази, за підрахунками вчених, становить близько 6,4 кілометрів. На відміну від інших вулканів, Масив Таму не має крутих схилів і є майже плоским, але водночас покриває величезну територію.

Раніше геологи не знали, чи сформований пагорб, на якому лежить Масив Таму, одним чи кількома вулканами. Але після проб ґрунту, взятих з дна, вони дійшли висновку, що вся височина утворена виверженням одного вулкану. Про існування в тому місці єдиного супервулкана свідчать і дані сейсморозвідки, проведеної в регіоні. Епіцентр вулкана розташований приблизно в центрі Масиву Таму.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...