• В якій частині тіла відчувається яка емоція: карта

  • Аліна Варфоломєєва | Велика Епоха
    Неділя, 12 січня 2014 року

Емоції здатні викликати сильні тілесні відчуття, причому у різних людей однакові, виявили фінські дослідники і… створили карту таких емоцій.

Те, про що говорилося раніше у східній та західній культурах, довели науковці з Університету Аалто, виявивши, що людські почуття належать не тільки до розумової сфери, але й мають біологічну основу.

Для створення карти емоцій на тілі людини вони провели дослідження, в якому взяли участь близько 700 чоловік з Фінляндії, Швеції та Тайвані. У піддослідних викликали різні емоційні стани, а потім просили вказати, в яких частинах тіла вони відчували розширення або зменшення.

Карта емоцій на тілі людини, складена фінськими дослідниками. Фото: Університет Аалто

Карта емоцій на тілі людини, складена фінськими дослідниками. Фото: Університет Аалто

«Усвідомлення відповідних тілесних змін може згодом викликати свідомі емоційні відчуття, такі як відчуття щастя, — говорить доцент Лаурі Нумменмаа. — Отримані дані мають велике значення для нашого розуміння функцій емоцій і їхньої тілесної основи».

З іншого боку, науковці вважають, що отримані результати допоможуть їм зрозуміти різні емоційні стани та розлади і створити нові інструменти для їхньої діагностики.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...