Неділя, Лип 3, 2022
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Екологи знайшли на Землі місце вічного холоду

Четвер, 6 серпня 2020 року

В ході проведення багаторічних досліджень екологи знайшли на Землі місце вічного холоду: температура повітря в ньому опускається до -92…-94°С. Людині в такому місці потрібно дихати вкрай обережно: кожен подих може призвести до опіку горла або легень.

Дивовижне місце розташоване у східній частині Антарктиди, на одному з її віддалених плато. На крижаному гребні, що з’єднує Купол Аргус та Купол Фуджі, є впадини глибиною 2—4 метри. Саме в них збирається надзвичайно холодне повітря. Від низьких температур поверхня крижаного покриву там навіть потріскалась, і вік таких тріщин може становити кілька сотень років, відмічають вчені.

Знайти дивовижне місце дослідникам вдалось за допомогою спостережень із супутника НАСА Аква та Landsat 8, які вони проводили починаючи з 2003 року.

Попередня рекордно низька температура була зафіксована на дослідницькій станції «Восток» у 1983 році, і становила -89,2°С.

А от найнижчі температури на інших континентах та в різних місцях світу навіть близько не наближуються до Антарктичних. Температурний рекорд США становить -62°С, Північної Азії -68°С, і навіть у Гренландії температура не опускалась нижче за -75°С.