• Топ-6 найцікавіших відкриттів вересня

  • Аліна Варфоломєєва | Велика Епоха
    Середа, 9 жовтня 2013 року

Вересень 2013 року приніс нам величезну кількість важливих наукових відкриттів. Що ж цікавого сталось у світі науки за цей період?

Вода на поверхні Марсу

На поверхні Марсу виявили воду — зразки ґрунту, зібрані за допомогою робота Curiosity, як виявилось, містять велику кількість води — 2%. А при нагріванні вони навіть виділяють вуглекислий газ, кисень та сірчисті сполуки, повідомляється на сайті Ренсселерського політехнічного інституту.

А, як відомо, є вода — є і можливості для розвитку життя.

Загадковий камінь на Марсі

Вчені досліджували знайдений раніше на Червоній планеті камінь пірамідальної форми і дійшли висновку, що він не схожий на жоден зі знайдених там мінералів. Таку породу, яку вчені називають «mugearite», можна зустріти на Землі. Вона формується з магми, за обов’язкової присутності 1—2% води.

Тож, якщо камінь дійсно має марсіанське походження, це говорить про те, що внутрішній склад планети дуже неоднорідний, і в ньому присутня вода, вважає дослідник з Орегонського університету Мартін Фіск, повідомляється на сайті закладу.

наукові відкриття вересень

Фото: Oregon State University/flickr.com

Матерія зі світла

Фотони світла вдалося зв’язати в молекули, які поводились так, ніби вони мають масу і відштовхуються один від одного при зіткненні. Сенсаційна розробка стала плодом співпраці науковців з Гарвардського університету та Массачусетського технологічного інституту.

Ядра Землі обертаються в різні сторони

Внутрішнє, тверде ядро Землі обертається на схід, а зовнішнє, рідке — на захід, до того ж повільніше, виявили вчені з Університету Ліндса. Це пов’язано з геомагнітним полем планети, пояснюють науковці, повідомляється на сайті «EurekAlert!»

Більше про відкриття читайте в нашій статті.

наукові відкриття вересень

Фото: KristijanZontar/Fotolia

Створена вакцина від СНІДУ

Створена в лабораторії Орегонського університету вакцина здатна повністю вичистити з організму вірус, що викликає ВІЛ/СНІД. Попередні дослідження проводилися з нелюдською формою захворювання ВІЛ, на який хворіють мавпи — тварини були вилікувані повністю. Інститут вакцинації та генної терапії при Орегонському університеті наразі розробляє її аналог для людської форми ВІЛ, повідомляється на сайті навчального закладу.

Шестерінки, створені природою

Комаха на ім’я Issus, що належить до класу рівнокрилих комах (Issidae), має в своєму тілі шестерінки, створені природою задовго до того, як їх винайшли люди.

Такі шестерінки знаходять у неї в суглобах ніг. Вони працюють, коли комаха стрибає — синхронізуючи рух її задніх кінцівок. Якби не вони, молоді особини рівнокрилої комахи не могли б контролювати свій стрибок і закручувалися би в ньому. По досягненню «повноліття» комаха линяє і втрачає свої шестерінки.

наукові відкриття вересень

Фото: Burrows/Sutton

У світі багато чого цікавого! Стежте за нашими публікаціями про найбільші наукові відкриття щомісяця.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...