• Ядра Землі обертаються в різні сторони

  • Аліна Варфоломєєва | Велика Епоха
    Неділя, 1 грудня 2013 року

Менше ядро Землі обертається на схід, в той час як більше обертається в протилежному напрямку, з’ясували британські вчені.

Науковці з Університету Лідса виявили, що внутрішнє ядро планети, що складається із заліза в твердому стані, обертається швидше за інші її частини, а зовнішнє ядро із розплавленого заліза обертається повільніше. Напрям обертання у них також протилежний — тверде ядро обертається на схід, а рідке — на захід, повідомляється на сайті EurekAlert

Таке явище пов’язане з геомагнітним полем Землі, пояснюють вчені, а також з дією відкритого Ньютоном закону дії та протидії.

«Магнітне поле штовхає на схід внутрішнє ядро, змушуючи його обертатися швидше, ніж Земля, й штовхає в протилежному напрямку рідину в зовнішньому ядрі, яке створює рух на захід», — пояснює доктор Філіп Лівермор зі Школи Землі та навколишнього середовища в Університеті Лідса.

Величина внутрішнього твердого ядра приблизно така сама, як величина Місяця. Рух рідкого ядра навколо нього створює геомагнітне поле. Те, що внутрішнє магнітне поле з часом змінюється, вчені пояснюють тим, що електромагнітна сила, яка змушує ядра Землі обертатись, сама змінюється з часом.

Так, археологічні артефакти та гірські породи свідчать про те, що внутрішнє ядро Землі не завжди оберталось на схід, а тільки близько 3 тисяч років, припускають вчені. В інші періоди воно, можливо, оберталось в західному напрямку.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...