• Інженери сконструювали штучні м'язи для роботів-термінаторів

  • Аліна Варфоломєєва | Велика Епоха
    Субота, 21 вересня 2013 року

Група інженерів із Сінгапурського університету створили штучні м’язи, які можуть піднімати вагу у 80 разів більшу за їхню власну, і при цьому розтягуватись в 5 разів. За допомогою таких м’язів, за твердженням розробників, можна сконструювати робота з властивістю супермена.

В той час, як звичайні роботи можуть піднімати не більше половини ваги свого тіла, створені з використанням унікальних штучних м’язів роботи зможуть піднімати і перевозити великі вантажі. Такі м’язи працюють за новим принципом — вони подібні до людських м’язів.

«Наші матеріали подібні до м'язів людини, які здатні швидко реагувати на електричні імпульси… Роботи, оснащені такими м'язи, будуть здатні функціонувати подібно до людини, але перевершуватимуть людину в силі», — розповідає головний розробник доктор Адріан Кох.

Крім того, такі штучні м’язи можуть перетворювати та накопичувати енергію, яка буде живити роботів і виконувати роль акумуляторів. За підрахунками вчених, електрогенератор, створений із 10 кг таких м’язів, вироблятиме таку ж кількість енергії, що і 1-тонна електрична турбіна.

Такі штучні м’язи потребуватимуть небагато часу для зарядки, повідомляється на сайті Сінгапурського університету.

Над розробкою унікальних штучних м’язів з липня 2012 року працювала команда в 4 чоловік. З чого саме побудовані м’язи, наразі не повідомляється — розробники планують найближчим часом запатентувати новинку. Ще за 3—5 років вони обіцяють створити роботизовано руку, яка за задумом буде виконана в половину розміру людської руки, але не поступатиметься їй силою.

Адріан Кох говорить, що окрім роботів, створені штучні м’язи можна буде використовувати також в будівництві та при транспортуванні, зокрема в будівельних кранах.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...