• Давньоєгипетське намисто неземного походження: що воно собою являє?

  • Аліна Варфоломєєва | Велика Епоха
    П'ятниця, 10 липня 2015 року
Вчені з університетського коледжу Лондона дослідили намисто, знайдене в гробниці поблизу Ель-Герзей в Нижньому Єгипті, і дійшли висновку, що окремі намистини для нього були виплавлені 5 тисяч років тому із заліза задовго до приходу залізної доби. Науковці стверджують, що походження матеріалу — «неземне».
Для того, щоб виготовити дев’ять залізних кульок, давні майстри спочатку розкатували метал в тонкі листи, а потім згортали в трубку. Дослідники вважають, що подібна технологія обробки була для того часу досить передовою. Залізо з намистин пройшло кілька циклів кування, до того ж воно було більш крихким, ніж мідь, з якої тоді виготовляли більшість виробів, повідомляє Університетський коледж Лондона. Людство увійшло в залізну добу тільки 1—2 тисячоліття потому.
Давньоєгипетські намистини мали неабияку цінність — вони нанизувались на нитку разом із кульками з дорогоцінних каменів та золота. Чому прадавні люди поставили неблагороднй метал в рівень із золотом? Дослідники припускають, що судячи зі складу цього заліза, воно має космічне походження. На думку вчених, значний вміст нікелю, кобальту, фосфору та германію в його складі говорить про те, що матеріал для намистин приніс на землю метеорит.
Іншою давньою знахідкою з метеоритного заліза називають кинджал з шумерського міста Ура, вік якого також становить 5 тисяч років.
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...