• Російські розробники привезли в Україну дисплей з води

  • Олена Балакіна | Велика Епоха
    Неділя, 4 серпня 2013 року
В Києві презентували унікальний екран — повітряний дисплей на основі крапель води.


Завдяки спеціальному пристрою вода дробиться на дрібні частки, внаслідок чого краплі приймають форму практично ідеальних сфер. Потім за допомогою потоків повітря дрібні частки води направляються вгору у вигляді прямих струменів, утворюючи спрямований потік. Ідея безекранний дисплея належить 22-річному програмісту з Астрахані — Максиму Каманіну.

«Це дисплей в повітрі, аналогів якому немає. Він інтерактивний, що стало можливим завдяки вбудованому інфрачервоному лазеру, який сприймає до 1500 доторків одночасно», — розповів директор з розвитку бізнесу компанії-розробника DisplAir Альберт Єналєєв.

Альберт Єналєєв також зазначив, що основа пристрою — це повітря з додаванням найчистіших крапель води, «абсолютно сухих і твердих за рахунок маленького розміру». Нині екран має діагональ 33 дюйми і є найбільш екологічним дисплеєм. Для роботи пристрою необхідно залити в нього воду з розрахунку 15 літрів на 12 годин експлуатації.

Надалі планується ввести арома-модуль, який дозволить за необхідності передавати потрібні запахи. Також зараз російські програмісти працюють над об'ємністю зображення. Мета — домогтися 3D ефекту в повітрі.

«Наприклад, це можливість взяти в руки банку Coca-Cola або просунути руку в дороге намисто», — сказав Альберт Еналеев.

Сьогодні у компанії-розробника DisplAir близько 700 замовників по всьому світі. Ціна одного пристрою — близько $15 тис.
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...