П'ятниця, Жов 29, 2021
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Вік кам’яних наконечників на списи, які були знайдені в Ефіопії, становить 279 тисяч років

Понеділок, 29 червня 2020 року

Цікаве відкриття привернуло до себе увагу істориків з усього світу: вік кам’яних наконечників на списи, які були знайдені в Ефіопії, становить 279 тисяч років. Цікаве в цьому відкритті те, що ці давні рукотворні артефакти були зроблені тоді, коли, як вважається сучасними вченими, людей на землі ще не існувало.

Фото: plosone.org
Унікальні наконечники на списи були знайдені на стоянці часів кам’яного віку Гадемотта в Ефіопії. На тому ж місці знайшли й інші рукотворні предмети, які використовувались прадавніми людьми при прийомі їжі. Всі артефакти були виготовлені з обсидіану, вулканічної гірської породи чорного кольору, родовище якої існує поблизу стоянки.

Дослідники з Каліфорнійського університету в Берклі стверджують, що в Гадемотті жила значна група прадавніх людей — наявність великого озера поблизу та сприятливих умов життя створювало гарні умови для їхнього існування та розвитку, повідомляється на сайті PlosONE.

Знайдені археологами на їхній стоянці наконечники на списи були доволі гострими, та судячи з їхньої форми, самі списи кидали в здобич з відстані. Це стало кроком вперед в технічному плані, оскільки списами більш давнього періоду, які раніше знаходили археологи, жертву били з близької відстані.

Наразі науковці мають кілька теорій щодо того, чому вік прадавніх наконечників на списи перевищує вік людства. Одна з них — прадавні люди, що передували появі людини розумної, були розвиненими набагато більше, ніж вважалось вченими, і технічний прогрес у них ніяк не позначався на їхньому тілі. Інша, яку багато науковців вважає все ж малоймовірною, — людина розумна може виявитись старішою, ніж раніше очікувалось.

Читайте також:

Люди вміли рибалити ще 42 тисячі років тому

Comments   

загрузка...