Неділя, Вер 26, 2021
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Неандертальці, що жили на території Європи, ховали своїх мерців

Вівторок, 6 жовтня 2020 року

Неандертальці, на відміну від звірів, ховали своїх мерців. Такого висновку дійшла група археологів із Центру міжнародних досліджень в галузі гуманітарних та соціальних наук (CIRHUS).

Звичай ховати з’явився задовго до появи сучасного людства, вважають вчені, спираючись на результати 13-річного дослідження залишків неандертальців. Останки людиноподібних були знайдені в Ла-Шапель-о-Сен та семи сусідніх печерах у південно-західній частині Франції.

Раніше в тій печері знаходили останки неандертальців, що добре збереглися, проте факт поховання викликав різкі суперечки у науковому середовищі. Нещодавно знайдене в Ла-Шапель-о-Сен ще одне поховання із двох дітей та одного дорослого поруч із кістками оленя та бізона впевнило археологів у вірності припущення про поховання.

Останки неандертальців, вік яких становить близько 50 тисяч років, не мають значних ушкоджень, містять лише кілька тріщин та не зазнавали впливу навколишнього середовища. До того ж рівень, на якому їх знайшли археологи, нижчий за тогочасний рівень підлоги печери.

«Відносно неушкоджена природа цих 50-тисячорічних останків дає змогу припустити, що вони були покриті незабаром після смерті, і підтверджує наш висновок про те, що неандертальці в цій частині Європи робили якісь дії, щоб поховати своїх мерців, — говорить Вільям Рендю, провідний автор дослідження. — Хоча ми не можемо знати, чи ця практика була частиною ритуалу чи просто прагматичними діями, це відкриття знижує поведінкову відстань між ними і нами».

Читайте також: 

Знайдено списи, що робили не люди

Comments   

загрузка...