• Загально відоме твердження про ДНК виявилося хибним

  • Аліна Варфоломєєва | Велика Епоха
    Середа, 13 листопада 2013 року

Раніше в наукових колах вважалось, що всі клітини людського тіла мають однаковий код ДНК. Проте американські вчені з Університету Вірджинії в своєму дослідженні спростували цю загальноприйняту думку.

Дослідження групи науковців на чолі з Майком Макконелом показало, що нейрони головного мозку мають різний склад ДНК, причому він відрізняється навіть більше, ніж очікували вчені.

Для того, щоб отримати достовірні дані, генетики вперше провели аналіз не маси нейронів, а кожної такої клітини окремо. Вони досліджували 100 нейронів з мізків трьох загиблих людей, а отримавши сенсаційні результати, витратили ще рік на їхню перевірку.

У 41% проаналізованих нейронів вони виявили унікальний склад — варіацію числа копій генів — яка до того ж виникла спонтанно, а не була успадкована від батьків. Зважаючи на те, що нейрони в головному мозку утворюють мережу, навіть одна клітина, яка має унікальний склад, може впливати на інші. Унікальні нейрони здатні впливати на роботу мозку в цілому.

Зі свого дослідження генетики зробили важливий висновок: генетичні зміни в організмі з’являються в ході його розвитку, а не передаються від батьків. В різні періоди життя людини нейрони її мозку змінюються.

З одного боку, поява змінених клітин може стати причиною таких мозкових розладів, як шизофренія та аутизм. З іншого — нейрони з унікальним складом виробляються, можливо, для того, щоб допомогти людям адаптуватись до нового середовища і переживати нові вірусні інфекції.

Нагадаємо, раніше вчені, що досліджували нейрони в головному мозку, помітили надзвичайну подібність їхньої структури до структури всесвіту

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...