• Знайдена гігантська планета без зірки

  • Аліна Варфоломєєва | Велика Епоха
    Понеділок, 4 листопада 2013 року

Астрономи помітили планету, що летить простором всесвіту і не має поблизу себе зірки. Самотнє небесне тіло має гігантські розміри — воно є в 6 разів більшим за Юпітер, найбільшу планету Сонячної системи.

Планета, що блукає нетрями космосу, розташована за 80 світлових років від Землі. Астрономи назвали її PSO J318.5-22.

«Ми ніколи раніше не бачили об’єкта, що вільно плаває в просторі, який виглядав би, як цей, — говорить головний дослідник Майкл Лю. — Він має всі характеристики молодих планет, знайдених навколо інших зірок, але він дрейфує там у повній самоті. Раніше я часто думав, чи існують подібні одиночні об’єкти. Тепер ми знаємо, що існують».

Знайдена планета схожа на інші газові планети-гіганти і була сформована 12 мільйонів років тому, відповідно до інформації Інституту астрономії Гавайського університету в Манао. Для порівняння, вважається, що вік Землі становить 4,5 мільярди років.

Дослідники говорять, що знайти такий об’єкт — те саме, що побачити голку в копиці сіна. Тож не дивно, що виявити унікальну планету астрономам вдалось випадково, коли вони шукали в космічному просторі зірки — коричневі карлики. Планета нагадувала зірку такого типу, але мала більш червоний колір, ніж такі світила, чим і привернула до себе увагу науковців.

За словами вчених, те, що молода і самотня планета не має зірки поблизу себе, дозволить астрономам дослідити її краще. Оскільки вивчають такі віддалені об’єкти за фотографіями, зірка поблизу унікального небесного тіла «засвітила» б частину знімка.

Астрономи стежили за унікальною планетою за допомогою двох телескопів, встановлених на найвищій горі на острові Гаваї — Мауна-Кеа. Повний текст дослідження англійською мовою можна завантажити за посиланням.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...