• Вчені з'ясували, яка частина тіла старішає найшвидше

  • Аліна Варфоломєєва | Велика Епоха
    Четвер, 30 квітня 2015 року

Вчені Каліфорнійського університету виявили, що в геном людини «вмонтований» біологічний годинник, за яким можна точно визначити вік того чи іншого органу і тканини тіла. З'ясувалося також, що не всі органи старіють з однаковою швидкістю: молочні залози старіють найшвидше.

Професор генетики Стів Хорват зі Школи медицини при Каліфорнійському університеті виявив, що з віком у клітинах людини змінюється рівень метилування — це природний процес, який пов'язаний з хімічною зміною ДНК. Виявилося, що за його рівнем можна визначити вік тканини — найчастіше він збігається з хронологічним віком людини.

Однак аналіз показав, що тканини грудей є старшими, ніж весь організм.

«Здорові тканини грудей на 2—3 роки старші, ніж інші частини тіла жінки. Якщо у жінки рак молочної залози, така тканина в середньому на 12 років старіша за інші частини її тіла», — каже Хорват.

Дослідник вважає, що знайшов відповідь на питання, чому з віком збільшується ризик захворювання на рак. За його словами, заражені пухлиною тканини є старшими за інші частини тіла приблизно на 36 років, тому вік є фактором ризику для розвитку різних видів раку в обох статей.

Що стосується стовбурових клітин дорослої людини, які були перепрограмовані в ембріональні стовбурові клітини, їхній вік виявився, як у новонародженого.

«Процес трансформації клітин людини на плюрипотентні стовбурові клітини скидає годинник клітин до нуля», — каже дослідник.

Таким чином, якщо в основі старіння лежить біологічний годинник, то вчені зможуть «зламувати» його і відмотувати час назад. Однак таке перепрограмування не обов'язково може увінчатися успіхом: так, дослідження показало, що у хворих прогерією дітей (синдром передчасного старіння), вік тканин тіла відповідає їхньому хронологічному віку.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...