• Вчені сфотографували мережу, що пронизує весь Усесвіт

  • Аліна Варфоломєєва | Велика Епоха
    Субота, 15 березня 2014 року

Вчені з Каліфорнійського університету виявили мережу матерії, яка пронизує весь Всесвіт.

Таку мережу астрофізики виявили в ході спостереження за дуже віддаленим квазаром. Небесне тіло, що лежить за 10 мільярдів світлових років від Землі, підсвітило своїм потужним випромінюванням частину загадкової мережі — дифузну туманність.

Підсвічена квазаром туманність, як виявилось, має значні розміри і простягається щонайменше на 2 мільйони світлових років.

«Це надзвичайно особливий об’єкт: ця величезна туманність принаймні в 2 рази більша за виявлені раніше, і вона виходить далеко за межі галактичного оточення квазару», — говорить перший автор дослідження Себастьяно Канталупо із Каліфорнійського університету в Санта-Крус.

Загальноприйнята космологічна модель формування Всесвіту передбачає, що в ньому галактики розташовані в мережі матерії, більшу частину якої, 84%, становить темна матерія. Сила гравітації змушує звичайну матерію слідувати за структурою темної матерії, вважають вчені. Таким чином туманність, зафіксована вченими з Каліфорнійського університету, повторює структуру величезної мережі.

А от те, що такий об’єкт вдалось виявити, науковці називають щасливою випадковістю — якби не яскраве світіння квазару, космічну мережу побачити було б неможливо. Спостерігали за унікальним явищем вони за допомогою 10-метрового телескопа Кека, розміщеного на Гавайських островах.

Читайте також:

Клітина являє собою всесвіт у мініатюрі — вчені

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...