• Яке місце найхолодніше у Всесвіті?

  • Марія Литвинова | Велика Епоха
    Неділя, 10 серпня 2014 року

Астрономи нещодавно встановили, що Туманність Бумеранга, виявлена в сузір'ї Центавра в 2003 році, має вкрай низьку температуру серед надхолодних космічних об'єктів, передає CyberSecurity.

Досить молодий об'єкт, який претендує на звання найхолоднішого, розташований від Землі на відстані 5000 світлових років. У його центрі, можливо, є кілька невеликих зірок, що вмирають, які, за припущенням учених, можуть бути джерелом світності цього майже невидимого об'єкта.

Згідно з показниками субміліметрового телескопа ALMA, встановленого в пустелі Атакама Південної Америки, температура туманності становить всього 1 градус за шкалою Кельвіна або -272,15°С, що на один градус вище абсолютного нуля. Це ― мінімально можлива температура, за якої замерзає водень ― найлегший хімічний елемент.

Поки що фахівці не можуть пояснити зв'язок між вкрай низькою температурою об'єкта та його оптичним світінням, ґрунтуючись на сучасних наукових знаннях. Але припускається, що залишкове випромінювання Бумеранга на мікрохвильовому фоні Всесвіту пов’язане з Великим вибухом, що стався 13,7 млрд років тому.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...