• Вчені знайшли вогнище, яким користувалися 300 тисяч років тому

  • Аліна Варфоломєєва | Велика Епоха
    Понеділок, 8 лютого 2016 року

Ізраїльські археологи виявили вогнище, яке давні люди розпалювали на своїй стоянці 300 тисяч років тому. Судячи зі знахідки, науковці припускають, що люди того часу мали високорозвинену соціальну культуру та інтелектуальний потенціал.

Давнє вогнище виявили у печері Кесем, що поблизу міста Рош-ха-Аін. Археологи виявили в ньому деревне вугілля, що було змішане із потрощеними кістками та каменями, які колись нагрівались до дуже високих температур. Крім того, розрізавши зразки ґрунту на тонесенькі смужки, дослідники виявили у них мікроскопічні шари попелу, що означає, що багаття на тому місці розпалювалось неодноразово.

Виявилось, що давні люди розпалювали у печері Кесем величезні багаття, на яких готували їжу, а сама печера використовувалась ними як місце постійної стоянки. Крім того, поблизу вогнища дослідники знайшли крем’яні інструменти, які використовували для обробки м’яса. Трохи далі у печері були також виявлені крем’яні інструменти, але судячи з їхньої будови, використовувались вони для інших цілей.

Це дозволило вченим зробити ще один важливий висновок — простір печери був організований, і в різних її частинах давні люди займались різною діяльністю. Такий порядок нагадує зонування приміщень сучасних людей.

«Ці результати допомагають нам відмітити важливий поворотний пункт у розвитку людської культури — коли люди почали регулярно використовувати вогнище як для приготування м’яса, так і як координаційний центр для громадських заходів. Це також розповідає нам про вражаючий рівень соціально-когнітивного розвитку людини, яка жила близько 300 тисяч років тому», — говорить доктор Рут Шахак-Гросс з Центру археологічних наук в Інституті Вейцмана.

Згідно із прийнятою в наші дні теорією людина розумна з’явились на Землі кілька сотень тисяч років тому.

Підписатися:

Коментарі