• Виявлено зірку, що утворилася після Великого вибуху

  • Аліна Варфоломєєва | Велика Епоха
    Вівторок, 25 лютого 2014 року
Група дослідників з Австралійського національного університету виявили найстарішу зірку у Всесвіті. Древнє світило, за припущенням вчених, сформувалось одразу після Великого вибуху, і його вік становить 13,7 мільярдів років

Знайдена зірка перебуває за 6 тисяч світлових років від Землі — порівняно близько за космічними мірками, говорить дослідник доктор Стефан Келлер. За словами астрофізика, подібні світила дуже рідкісні, тож австралійським дослідникам пощастило зі знахідкою.

«Пошук таких зірок нагадує пошук голки в копиці сіна, і це стало можливим завдяки телескопу SkyMapper Австралійського національного університету, який має унікальну здатність шукати зірки з низьким вмістом заліза за їхнім кольором», — говорить науковець Майк Бесселл, який також брав участь у дослідженні.

Астрофізики відмічають, що їхня знахідка допоможе їм з’ясувати хімічний склад перших зірок та навколишнього середовища в ті часи.

«Щоб зробити таку зірку, як наше Сонце, ви берете основні інгредієнти після Великого вибуху — водень і гелій — і додаєте величезну кількість заліза, еквівалентну приблизно тисячі мас Землі», — говорить доктор Келлер.

«А щоб утворити цю древню зірку, вам потрібен астероїд заліза не більший за Австралію та велика кількістю вуглецю. Рецепт дуже відрізняється, і це багато говорить про природу перших зірок і те, як вони померли», — говорить науковець.

За словами Стефана Келлера, раніше вважалось, що перші зірки «помирали» від вкрай потужних вибухів, в результаті яких у простір викидались значні об’єми заліза. Проте хімічний склад говорить про незначну силу вибуху в кінці їхнього існування і про те, що при цьому переважно вивільнялись більш легкі елементи, такі як вуглець та магній.

Саме вивчення унікальної зірки, як передбачають вчені, і дасть відповідь на питання, чому спостерігаються невідповідності між теорією Великого вибуху та реальними спостереженнями.

Читайте також:

Підписатися:

Коментарі