Субота, Вер 25, 2021
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Блискавки над річкою Кататумбо – надзвичайне природне явище у Венесуелі (ВІДЕО)

Понеділок, 20 липня 2020 року

В це природне явище, яке відбувається над венесуельською рікою Кататумбо, важко повірити: майже щоночі над цим водним потоком не стихає блискавка. За цю особливість ріка навіть була відмічена експертами Книги рекордів Гіннеса.

У часи найбільш рясних блискавок Кататумбо отримує до 3600 розрядів на годину, причому таке явище може повторюватись до 300 ночей на рік. Гирло річки вночі майже постійно освітлюється спалахами блискавки, за що місцеві жителі назвали її «річкою небесної пожежі». Історично склалось так, що місцеві моряки навіть використовували місце, де відбуваються рясні спалахи, в якості маяка.

Починається незвичайне явище із заходом сонця і триває зазвичай до світанку. Один квадратний кілометр ріки отримує до 250 розрядів за ніч.

Нещодавно Кататумбо була визнана місцем із найвищою концентрацією блискавок і потрапила до Книги рекордів Гіннеса.

Що спричиняє появу природного феномену достеменно невідомо, проте таке явище може бути пов’язане із високим вмістом метану в регіоні або з вітрами, які приходять з Анд.

Попередній рекорд Гіннеса за концентрацією блискавки належав місцевості поблизу міста Кікука в Конго, яка отримувала до 158 розрядів блискавки на квадратний кілометр щороку.

Comments   

загрузка...