ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Чим корисна середземноморська дієта?

Велика Епоха

Середземноморська дієта — дієта довгожителів. Було відмічено, що жителі Італії, Іспанії, Ізраїлю, Андори, Франції та Греції живуть значно довше і не страждають на деменцію.

Середземноморська дієта

Основними складовими такої дієти є риба, оливкова олія, курка, м’ясо і знежирені молочні продукти, що містять велику кількість омега-3 жирних кислот. Дослідження, проведене американськими вченими показало, що ті люди, які дотримуються у своєму харчуванні середземноморської дієти, мають менше проблем з пам’яттю на старості.

Нове дослідження фінансувалося Національним інститутом неврологічних розладів та інсульту, Національним інститутом охорони здоров’я, Американським міністерством охорони здоров’я і соціального забезпечення.

У дослідженні були проаналізовані дані 17478 осіб, середній вік яких становив 64 роки.


Ті люди, які харчувалися середземноморською їжею, мали на 19% меншу вірогідність виникнення проблем із мисленням і пам’яттю у порівнянні з тими, хто не дотримувався такої дієти. За словами вчених, даний ефект від дієти не поширювався на людей, які страждають на діабет.

Доктор Георгіос Цівгуліс: «Дієта є важливим напрямком у діяльності людини, яка на старості допоможе зберегти всі когнітивні функції. Тим не менш, це лише одна з багатьох причин, що впливають на життєдіяльність літньої людини. Також важливо займатися фізичними вправами, не курити, вчасно приймати ліки від таких захворювань як діабет і гіпертонія».

Результати дослідження було опубліковано в медичному журналі American Academy of Neurology.

Читайте також: