• Антибіотики стають менш дієвими

  • Аліна Танько | Велика Епоха
    Четвер, 30 липня 2015 року

Поява в світі все більшої кількості бактерій, стійких до антибіотиків, і відсутність нових, більш сильних медичних препаратів — становить таку ж загрозу для людства, як і природні катаклізми.

Саллі Девіс, головний лікар Англії, говорить: «Очевидно, що глобальнее потепління — не головна загроза людству. Апокаліпсис може настати років через 20, коли, скажімо, операція з заміни тазостегнового суглоба зможе привести до летального результату, так як у нас просто не буде антибіотиків».

«Це дуже серйозна проблема, викликана неефективним використанням антибіотичних препаратів у всьому світі. Ми самі „вирощуємо“ резистентні інфекції, занадто часто вдаючись до використання стандартних видів антибіотиків».

Антибіотиками називають природні чи напівсинтетичні речовини, які здатні пригнічувати ріст мікроорганізмів або викликати їх загибель. Але проти вірусів такі речовини безсилі. Антибіотики, які сильно пригнічують ріст і розмноження бактерій і при цьому майже не ушкоджують клітини організму, застосовують в якості лікарських засобів.

В 1910 році Паулем Ерліхом був синтезований перший антибіотик — сальварсан, що вбиває збудника сифілісу. Пізніше, в 40-х роках ХІХ ст. Г. Флорі і Е. Чейн змогли виділити чисту форму пеніциліну (який був відкритий раніше А. Флемінгом).

Пеніцилін і стрептоміцин стали антибіотиками, які зробили революцію в медицині. Але антибіотики — це, перш за все, отрута, за допомогою якої одні мікроорганізми вбивають інших. Антибіотик пригнічує хімічні реакції, необхідні для існування бактерій. На даний час число антибіотиків перевищує 10 тисяч, але тільки 4% з них застосовуються в медицині.

Пеніцилін став першими ліками, з яких фактично почалася «епоха антибіотиків» і який сповістив про її кінець — мікроорганізми придбали стійкість до антибіотиків. На сьогоднішній день вже відомі випадки резистентних штамів E.coli і туберкульозної палички; залишився всього один антибіотик, здатний справитися з гонореєю.

Професор Хью Пеннінгтон (Абердинський університет) говорить: «Не варто розраховувати на появу якоїсь панацеї, нових антибіотиків просто не залишилося».

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...