Субота, Тра 28, 2022
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Ці факти змусили медиків переглянути причини виникнення інсульту

Середа, 7 жовтня 2020 року
інсульт

Найбільше ризикують постраждати від інсульту люди у віці. В той же час багато фахівців стверджують, що інсульт може трапитися і у молодих людей, більше того, порушення мозкового кровообігу може спостерігатися навіть у дітей.

Зрозуміло, що такі фактори ризику, як вживання алкоголю, куріння і робота, пов’язана з підвищеним фізичним навантаженням, тільки збільшують вірогідність інсульту. За останні роки інсульт діагностується у людей, ¼ з яких — у віці до 65 років. Деякі пацієнти, яким був поставлений діагноз гостре порушення мозкового кровообігу, знаходяться в хорошій фізичній формі і досить молоді.

Відомо, що киснева недостатність, викликана недостатнім кровообігом або його припиненням, призводить до інсульту. При ішемічному інсульті, що найбільш часто зустрічається, причиною порушення кровопостачання мозку є закупорка судини кров’яним згустком.

Останнім часом різко зросла кількість людей у віці до 65 років, які пережили геморагічний інсульт, при якому відбувається розрив судини і крововилив у мозок. Такі інсульти трапляються в половині випадків. Вроджені зміни системи кровообігу — найбільш явна причина цього виду інсульту. Таким дефектом системи кровообігу є артеріовенозна мальформація, при якій артерії безпосередньо пов’язані з венами через відсутність капілярної мережі. Тиск в артеріях стає занадто високим для кровоносних судин, які, лопаючись, викликають мозковий крововилив.

Для молодих людей, і, в особливості, гіпертоніків, раптові стрибки кровоносного тиску також представляють фактор ризику. Кровоносний тиск може піднятися до небезпечного рівня як внаслідок стресу, так і від великої кількості випитої кави.

Миготлива аритмія (нерегулярне серцебиття) також може стати причиною виникнення ішемічного інсульту. Порушене серцебиття призводить до того, що серце припиняє ефективно качати кров. Кров, накопичуючись в серці, утворює згустки, які досягають мозку, і викликають інсульт.

Ще одним фактором ризику виникнення інсульту є гени: схильність до захворювання може передаватися за спадком.

Доктор Клер Уолтон (Асоціація з вивчення інсульту) говорить: «Я б сказала, що це поширена помилкова думка, що це явище властиве людям похилого віку. Чверть інсультів в ідбувається у людей працездатного віку, і навіть діти і немовлята можуть пережити його. Ми повинні визнати, що у кожного є ризик отримати інсульт, не тільки у людей у віці».

Що стосується того, як зменшити ризик виникнення інсульту, поради фахівців залишаються колишніми: утримання від куріння і алкоголю, регулярні фізичні вправи і правильне харчування.

На сьогодні медики не можуть передбачити виникнення інсульту, так само як і пояснити, чому від нього можуть постраждати навіть люди, які дотримуються здорового способу життя.