• Названо основні причини смертності людей

  • Аліна Танько | Велика Епоха
    Вівторок, 28 липня 2015 року

Гіпертонія, алкоголь і куріння — причини більшості смертей. В наймасштабнішому дослідженні, що проводилося впродовж п’яти років, взяли участь 500 вчених з Вашингтонського університету в Сієтлі. Дослідники задавалися метою встановити основні причини смертності населення в період з 1990 по 2010 рік.

Вчені склали два списки, які складалися з 100 пунктів: захворювання, війни, некомпетентність лікарів, нещасні випадки та ін. Висновки дослідників такі: гіпертонія, вживання алкоголю і куріння — основні причини погіршення здоров’я і причин смертності людей.

Проблеми з зайвою вагою, ожиріння, на тлі якого можуть розвиватися й інші хвороби, також становлять загрозу для здоров’я. На сьогоднішній день, кожен девятий дорослий житель нашої планети має проблеми з зайвою вагою. І ожиріння залишається причиною кожної четвертої смерті.

Якщо інсульт та ішемічна хвороба серця, як і раніше складають основні причини смертності в Східній Європі, то рівень смертності від СНІДу в цих країнах за останні 20 років різко піднявся з тридцятої позиції на четверту.

Підсумки проведеного дослідження, показують, що в результаті інсультів і захворювань серця в 2010 році померли майже 13 мільйонів людей. Ці хвороби, причинами яких є ожиріння та поганий контроль за рівнем холестерину, є причиною кожної четвертої смерті в світі.

У той час як в 2010 році захворюваність на рак легенів і діабет зросла, в списку основних причин смертності — туберкульоз та діарея, навпаки, зайняли більш низькі позиції.

Тривалість життя зростає, але підвищується й рівень захворюваності — така, на думку вчених, картина сучасного світу.

І хоча деякі фахівці ставлять під сумнів результати подібних досліджень, багато експертів вважають, що на сьогодні подібні доповіді — єдиний спосіб відстежити ті чи інші тенденції в різних сферах життя населення планети.

Результати дослідження були опубліковані в медичному журналі Lancet.

Підписатися:

Коментарі