Неділя, Жов 24, 2021
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Вчені з'ясували, що ген активності пов’язаний із довголіттям

Середа, 9 вересня 2020 року

ген

Ген, який відповідає за соціальну, інтелектуальну та фізичну активність, пов’язаний із довголіттям, з’ясували вчені.

«Хоча варіант гену не може безпосередньо впливати на тривалість життя, він пов’язаний із такими характеристиками особистості, які, як раніше показали дослідження, є важливими для довголіття та здорового життя», — каже Роберт Мойзіс, професор біологічної хімії в Каліфорнійському університеті в Ірвіні. Науковець пояснив простіше: раніше вже було доведено, що чим активніша фізично та соціально людина, тим більші в неї шансів жити довго.

Ген, який науковці пов’язують із довголіттям, похідний від гену дофамінового рецептора. В організмі людей старше 90 років він присутній у кількості вдвічі більшій, ніж у людей віком від 7 до 45 років, показали дослідження. Він відповідає за активність, яка, як доводять досліди, відіграє важливу роль для нормального старіння та запобіганням хворобам центральної нервової системи.

У мишей відсутність такого гена в 7—9,7% випадків призводить до скорочення довжини їхнього життя, з’ясували Роберт Мойзіс та його колеги нейрохірург Панайотіс Танос та психіатр Нора Волков у Брукхейвенській національній лабораторії.

Науковці планують і далі досліджувати «ген довголіття», щоб з’ясувати, як можна отримати від нього користь.

Comments   

загрузка...