• Дослідження: квантові точки знаходять своє застосування в медицині

  • Аліна Танько | Велика Епоха
    Понеділок, 28 травня 2012 року

Нове дослідження вчених показало, що введення квантових точок в організм не викликає появи негативних побічних ефектів.

Квантові точки - це нанорозмірні кристали напівпровідників, що відрізняються унікальними хімічними і фізичними властивостями від своїх макромасштабних аналогів.

В залежності від розміру кристала, квантові точки випромінюють світло різного кольору. Важлива відмінна здатність такої люмінесценції цих об’єктів у порівнянні з іншими флуоресцентними молекулами — велика яскравість і тривалість — дозволяє знайти квантовим точкам різне застосування.

Так, прикріплені до антитіл і біомолекул, квантові точки можна відстежити всередині організму. Вісім років тому вчені з нанотехнологічного центру предиктивної онкології при Еморі-Джорджії показали, що біологічно пов’язані квантові точки можна «запрограмувати» на виявлення біомолекул, характерних для ракових клітин.

 І ось тепер було проведено нове дослідження: протягом року вчені спостерігали за приматами, в організм яких були введені квантові точки. Протягом 90 днів після введення препарату у приматів було відзначено накопичення кадмію в нирках, печінці та селезінці; але побічні ефекти при цьому не виявлялися. Вчені планують продовжити дослідження.

Ранні дослідження впливу квантових точок на живі тканини і організми давали неоднозначні результати. Нанокристали були токсичними на клітинних культурах, і нетоксичними — для гризунів та інших дрібних тварин.

За словами авторів дослідження, в майбутньому квантові точки будуть застосовуватися в медицині (для локалізації пухлини перед операцією по її видаленню).

За матеріалами зарубіжної преси

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...