• Вчені: небезпека регулярного прийому снодійних препаратів

  • Аліна Танько | Велика Епоха
    Понеділок, 5 березня 2012 року

Регулярно приймаючи снодійні препарати, ви підвищуєте ризик передчасної смерті, також зростає ймовірність виникнення онкологічних і серцевих захворювань. Про це йдеться в новому дослідженні, проведеному при об’єднанні медичних установ імені Еллен Скріппса в Сан-Дієго (США).

За словами доктора медичних наук Деніела Кріпке, дане дослідження показало, наскільки насправді снодійні препарати можуть становити небезпеку для здоров’я.

У дослідженні були вивчені дані 34000 осіб за 10 років на північному сході США. В експерименті були досліджені вісім найбільш популярних снодійних препаратів.

Учасників експерименту поділили на дві групи (вікова категорія — особи від 18 років). У першій — ті, хто приймає снодійні препарати, друга група — контрольна.

Вчені намагалися усунути фактори, які могли б вплинути на чистоту експерименту. Результати були однозначними: регулярний прийом снодійних препаратів небезпечний для здоров’я людей усіх вікових груп обох статей.

У людей, яким виписували 1–18 таблеток на рік, ризик смертності був в 3,6 рази вище в порівнянні з тими, хто не вживав подібних препаратів.

У тих, кому приписували від 132 доз на рік, на 35% частіше розвивалися онкологічні захворювання, на 30% — у тих, хто вживав снодійне 2,5 року і більше, і 35% становила контрольна група.

Співавтор дослідження, доктор медичних наук Роберт Ленджер каже: «Ми випробували всі стратегії, взяли до уваги кожну можливу причину погіршення здоров’я, але факт залишився: снодійне небезпечно для здоров’я».

За статистикою, сьогодні люди приймають снодійні препарати частіше, ніж будь-коли.

За матеріалами зарубіжної преси

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...