• Чим небезпечний для здоров’я перехід на літній час?

  • Аліна Танько | Велика Епоха
    Понеділок, 26 березня 2012 року

25 березня Україна перейшла на так званий літній час. Чим небезпечна для здоров’я така «гра з часом»? Які наслідки цього і як можна їх уникнути?

Будь-яка зміна звичного ритму життя для організму — це, перш за все, стрес. За словами лікарів, щорічно через переведення стрілок у лікарні потрапляють тисячі людей, зростає кількість летальних результатів. Збільшується й число спроб суїциду, автомобільних аварій та інфарктів.

Десинхроноз — захворювання, що виникає в результаті збою природного ритму, наприклад, при переході на зимовий або літній час. При цьому відбуваються зміни в роботі одного з основних регуляторів ритмів нашого організму — кори надниркових залоз, які відіграють важливу роль в регуляції обміну речовин і в адаптації організму до несприятливих умов, в тому числі, в реакції на стрес.

Вироблення цих гормонів різний в ранковий і вечірній час. При переході на літній (або зимовий) час, цей процес також порушується.

Найбільш небезпечні дні для здоров’я — понеділок і вівторок, наступні відразу за переведенням годинників на літній час. В цей час стрес і недосипання підвищують ризик виникнення серцевого нападу більш ніж на 10%.

Ще один наслідок переходу на літній час — раптова зміна режиму сну, яке погано впливає на так звані біологічний годинник людини. Останній, в свою чергу, у відповіді за підтримання здоров’я всього організму. Біологічний годинник людини «програмує» роботу наших клітин, що контролюють імунну систему під час стресу.

Найгостріше перехід на літній час відчувають маленькі діти та літні люди: у них можуть з’явитися проблеми зі сном, з серцево-судинної та імунної системами. Також можливе порушення обмінних процесів в організмі, може підвищитися сприйнятливість до стресових ситуацій і посилитися денна сонливість.

Всім, хто чутливий до переходу на новий час, лікарі рекомендують протягом 2-3-х тижнів після переходу на літній час не переробляти, лягати спати в один і той же час, зменшити вживання алкоголю та контролювати свій режим харчування.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...