• Новий підхід до лікування лейкемії

  • Аліна Танько | Велика Епоха
    Четвер, 15 березня 2012 року

Вчені з Інституту дослідження раку (Лондон, Англія) виявили, що поєднання препарату, отриманого з вітаміну, А і антидепресанту може виліковувати поширені види лейкемії.

Вже раніше препарат, отриманий з вітаміну, А — ARTA (транс-ретіноідной кислота) застосовувався для лікування одного з рідкісних видів гострих мієлоїдних лейкозів. Але для хворих більш поширеними типами лейкемії, цей препарат був неефективний.

Дослідження, що дозволяє встановити можливості препарату ARTA, проводилося командою вчених під керівництвом доктора Артура Зелента. Вчені з’ясували, що ефективність препарату ARTA для лікування раку крові підвищується, якщо застосовувати його в поєднанні з антидепресантом транілципроміном. 

В цьому випадку стає можливим лікування і більш поширених видів лейкозу. Дія препарату ARTA полягає в тому, щоб викликати природне дозрівання і загибель злоякісних клітин.

Похідна вітаміну А є недієвою при лікуванні інших видів захворювання оскільки гени, на які спрямована робота ARTA, «перестають працювати».

Тому дослідники звернули увагу на препарати, які не діють на гени безпосередньо, а відповідають за їх «включення» і «виключення».

Зробити гени активними, а ракові клітини сприйнятливими до впливу похідної вітаміну А, можна, стримуючи фермент LSD1 за допомогою антидепресанту, про це йдеться в статті, опублікованій в виданні NatureMedicine.

Зараз розпочався другий етап дослідження, в якому експерименти проводяться на людях. Дослідження проводять англійські вчені з Англії спільно з вченими з Мюнстерського університету (Німеччина).

За матеріалами зарубіжної преси

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...