• МХП-пічі змінюють структуру приготованої їжі

  • Аліна Танько | Велика Епоха
    Понеділок, 19 листопада 2012 року

Складно уявити день сучасної людини без різних технічних пристроїв, які економлять наш час, і на перший погляд, роблять наше життя комфортніше. Різні технічні пристрої — від мобільних телефонів до мікрохвильовок — так непомітно ввійшли в наше життя, що ми навіть не замислюємося або, що більш імовірно, не хочемо замислюватися про те, чи впливають вони на наше здоров’я.

Тема про шкоду мікрохвильовок, можливо, не так поширена у порівнянні з обговореннями впливу мобільних телефонів на здоров’я. Але вона так само заслуговує уваги, оскільки на сьогоднішній день МХП-пічі є в будинку майже у кожного.

За однією з версій, МХП-пічі вперше були винайдені німецькими вченими на замовлення нацистів (тоді вони називалися «Radiomissor»). Деякий час вони застосовувалася для розігріву продуктів харчування в німецькій армії. Але з часом з’ясувалося, що їжа, приготована в них, погано впливає на здоров’я солдатів.

У 1946 році в Америці був виданий патент на мікрохвильову піч. А вже через рік фірмою Raytheon була випущена перша мікрохвильовка «Radarange». Вона використовувалася військовими тільки для швидкого розморожування продуктів. У 1955 році американська компанія «Tappan Company» вперше представила побутову МХП-піч.

Одне з досліджень щодо впливу мікрохвиль на кров і фізіoлогію людини було проведено в 90-х роках ХХ століття доктором Гертелем (Швейцарський державний інститут технологій) і доктором Бланком (Інститут біохімії). Добровольці, що прийняли участь у дослідженні, отримували продукти, які їм пропонували з’їсти натщесерце. Це були як традиційно приготовані продукти, так і продукти, розморожені і приготовані в мікрохвильовій пічі. До і після прийняття їжі у добровольців брали аналізи крові.

Результати показали, що ті, хто споживав їжу, яка пройшла обробку мікрохвильовкою, мали знижений гемоглобін і високий рівень «поганого» холестерину і рівня лейкоцитів. Такі результати можуть свідчити про руйнівні реакції в клітинах організму.

«З медичної точки зору, вважається, що введення в людський організм молекул, які зазнали впливу мікрохвиль, має значно більше шансів заподіяти шкоду, ніж користь. Їжа з мікрохвильової пічі містить мікрохвильову енергію в молекулах, яка не присутня в харчових продуктах приготованих традиційним шляхом».

Хвилі надвисоких частот, створені в мікрохвильовій пічі, мільярди разів змінюють полярність кожної молекули, викликаючи їх деформації. Під впливом мікрохвиль, вироблених в МХП-пічі, амінокислоти що містяться в їжі, перетворюються в токсичні форми.

У 1991 році в журналі «Earthletter» доктор Літа Лі навела деякі факти про роботу МХП-пічей. На її думку, мікрохвильові пічі мають «виток електромагнітного випромінювання», погіршують якість їжі через її перетворення, в токсичні і канцерогенні з’єднання.

Резюме Російських досліджень, опублікуване в «Atlantis Raising Educational Center» (Портленд, штат Орегон) говорить:

1. Розморожування деяких заморожених фруктів призводить до утворення в них glucoside galactoside (канцероген).

2. Приготування м’яса в мікрохвильовій печі, несе собою формування відомого канцерогену-d Nitrosodienthanolamines

3. Деякі з амінокислот, що містяться в продуктах з молока і зернових, трансформували в канцерогени.

4. Навіть малий вплив мікрохвиль на свіжі, приготовлені або заморожені овочі перетворює в їх складі алкалоїди в канцерогени.

5. При впливі на їжу мікрохвиль відбувається зниження її поживності від 60 до 90%.

Звичайно, слід розумно ставитися до тверджень типу «мікрохвильова піч може викликати алергію на електромагнітні хвилі». Але факт того, що при будь-якому процесі приготування їжі відбувається зміна її структури в ту чи іншу сторону, складно заперечувати.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...