• Електрошокова терапія проти депресії

  • Аліна Танько | Велика Епоха
    Понеділок, 16 квітня 2012 року

Новий крок у розумінні механізму та деяких методів лікування депресії за допомогою електрошокової терапії був зроблений групою шотландських вчених. Дослідники Абердинського університету показали, що електрошокова терапія скорочує гіперактивні зв’язку між частинами мозку, що керують настроєм, відповідають за концентрацію уваги та мислення.

Незважаючи на сумніви багатьох психологів і психіатрів, електрошокові терапія, при якій людині дають розряд струму, що викликає судоми, використовується з 30-х років ХХ століття. Те, що такий метод лікування депресії як електрошокова терапія, піддавався критиці з боку медиків, пояснюється тим, що механізм такого впливу на мозок був недостатньо добре досліджений.

У практиці психіатрії було відомо, що розряд струму призводить до перезавантаження мозку, полегшуючи страждання хворого на депресію. Щоб більш детально вивчити факт впливу електрошокової терапії, вчені застосували МРТ (магнітно-резонансну томографію). МРТ мозкової активності була проведена у 9 хворих клінічною депресією до і після електрошокової терапії.

Керівник дослідження, професор Іан Рід каже: «Ми вважаємо, що розгадали 70-річну загадку, оскільки зрозуміли, яким чином різні ділянки мозку взаємодіють між собою в результаті електрошокової терапії. Незважаючи на всі суперечки, які викликає цей метод лікування, його ефективність дуже велика: 75–85% пацієнтів позбавляються від симптомів хвороби. […] Порушення зв’язків між різними ділянками мозку впливає на симптоми депресії».

Останні дослідження показують, що гіперактивність у передачі сигналів між окремими ділянками мозку й є основною причиною виникнення депресії. У свою чергу, електричні імпульси від електрошокової терапії знижують таку гіперактивність, викликаючи свого роду «перезавантаження мозку». В майбутньому планується продовжити спостереження за пацієнтами, щоб дізнатися, чи будуть повертатися симптоми депресії та гіперактивності мозкових сполук.

Результати дослідження були опубліковані в журналі Proceedings of the National Academy of Sciences.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...