• Інтернет-залежність є психічним розладом?

  • Аліна Танько | Велика Епоха
    Четвер, 31 жовтня 2013 року
Американські медики закликають додати інтернет-залежність в офіційний довідник з психіатрії.

Американський вчений з університету Орегона здоров’я і науки Дж. Блок висловив тверду думку щодо того, що інтернет-залежність повинна бути визнана психічним розладом.

Під інтернет-залежністю розуміють нав’язливе бажання підключитися до інтернету, хворобливу нездатність вчасно вийти з Мережі. Крім цього, залежність викликає виснаження організму (як розумове, так і фізичне), з’являється дратівливість, проблеми зі сном, зниження концентрації уваги.

Вперше як розлад інтернет-залежність була описана в 1995 році доктором І. Голдбергом, який визначив її симптоми:

1. У інтернет-залежної людини використання інтернету викликає хворобливий негативний стресовий стан.

2. Інтернет-залежний вдається до інтернету навіть на шкоду своєму фізичному, психологічному, міжособовому, економічному чи соціальному статусу.

Раніше медики відмовлялися від офіційного визнання існування інтернет-залежності, оскільки в даному випадку повністю відсутнє фізіологічний компонент залежності (в порівнянні з наркотичною або алкогольною залежністю).

Але останні висновки вчених не залишають сумнівів: інтернет-залежність — це компульсивно-імпульсивна розлад.

Дж. Блок зазначив, що інтернет-залежність включає в себе всі ознаки психічної залежності. У людей, страждаючих цим розладом, може розвинутися синдром відміни («ломка») і толерантність (звикання до все більшим і більшим «дозам», прагнення якомога більше часу проводити в Мережі). За словами психіатра, такий стан вимагає призначення психоактивних препаратів і, можливо, навіть госпіталізації людини.

За даними різних досліджень, на сьогодні інтернет-залежними є близько 10% користувачів у всьому світі.

Підписатися:

Коментарі