Неділя, Січ 23, 2022
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Вік батька дитини визначає тривалість майбутнього життя його дитини, — дослідження

П'ятниця, 4 вересня 2020 року

Вік батька дитини безпосередньо визначає тривалість майбутнього життя його чада, такий висновок був зроблений вченими з США.

Ученим відомий факт залежності між довжиною теломерів і тривалістю життя. Теломерами називають кінцеві ділянки хромосом, вони не мають здатності з’єднуватися з іншими хромосомами або їх фрагментами. До функцій теломер відносять зберігання спадкової інформації та захист хромосом від пошкоджень.

Від довжини теломер залежить тривалість життя людини: короткі теломери вказують на коротке життя. При цьому довжина теломер з віком клітин зменшується, і з часом клітини стають нездатні ділитися.

Але у сперматозоїдів відбувається все навпаки: з віком їх теломери подовжуються. Довгі теломери сперматозоїдів, зберігаючи спадкову інформацію, передаються наступному поколінню.

На прикладі групи молодих людей, що проживають на Філіппінах, дослідники вивчили механізм передачі теломер у спадок. Дослідження було проведено командою вчених з Департаменту антропології Північно-Західного університету в Іллінойсі під керівництвом доктора Дена Ейзенберга.

Результати показали, що чим старше були отці випробовуваних на момент їх народження, тим більшу довжину мали теломери цих дітей. При цьому довжина теломер ще більше збільшувалася, якщо дідусь дитини по батьківській лінії став батьком у більш пізньому віці.

Пофарбовані хромосоми людини (сині) та їх теломери (жовті). Фото: vzglyadzagran.ru/news
Незважаючи на те, що ризик передчасних пологів підвищується при більш пізньому батьківстві, вчені все-таки вважають, що такий підхід має користь для здоров’я майбутніх поколінь.

Професор Томас фон Зглініцкі, експерт з старінню клітин в Університеті Ньюкасла каже: «Чим довше предки по батьківській лінії відкладають дітонародження, тим більше довжина теломер, переданих потомству. Це дає можливість збільшити середню тривалість життя в популяції, у міру того як її членам вдається прожити довше, щоб давати потомство в більш пізньому віці».

Для травного тракту, імунної системи та шкіри (де відбувається оновлення і швидкий ріст клітин) принцип успадкування довших теломер буде особливо важливим.

Дослідники відзначають, що необхідне проведення додаткових досліджень.

Підсумки роботи були опубліковані в науковому журналі Proceedings of the National Academy of Sciences.

Джерело: Epoch Times

Comments   

загрузка...