• Проблема зайвої ваги у дітей зростає

  • Аліна Танько | Велика Епоха
    Четвер, 7 червня 2012 року
II Всесвітній Конгрес з консенсусу в педіатрії і дитячому здоров’ї відбувся в Москві 17–20 травня 2012 року. Одним з основних питань, розглянутих в рамках даного заходу, була проблема збільшення числа дітей, які страждають зайвою вагою.

За словами фахівців, якщо під час вагітності майбутня мати набирає зайву вагу, то ймовірність того, що в майбутньому її дитина також буде страждати ожирінням, значно зростає. Грудне вигодовування до 6–8 місяців може бути профілактикою від ожиріння: ризик розвитку діабету у дитини значно знижується.

Такі продукти сучасного світу як чіпси, картопля-фрі, газована вода складають категорію «продуктів-наркотиків»: гормональна система дитячого організму легко потрапляє в залежність від них.

Психіатр Ден Кеснер вважає ожиріння симптомом психологічної травми. Найчастіше рішення проблем діти знаходять в їжі, намагаючись тим самим «заїсти проблеми». Такі ситуації зустрічаються в сім’ях з авторитарними батьками.

Ще однією з можливих причин появи зайвої ваги у дітей є прагнення (часто підсвідоме) бути схожим на своїх батьків. Цим можна пояснити факт того, чому в сім’ях, які страждають від надлишку ваги, частіше є й повні діти.

Питання щодо лікування зайвої ваги у дітей є досить складним: більшість ліків і методів лікування призначені для дітей від 10 років.

За прогнозами ВООЗ через 20 років ожирінням страждатимуть 45% населення всієї планети.

За матеріалами зарубіжної преси
Підписатися:

Коментарі