Понеділок, Жов 25, 2021
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Вживання ліків з соком грейпфрута може викликати інтоксикацію організму

П'ятниця, 11 вересня 2020 року

Вживання деяких видів ліків з соком грейпфрута може викликати серйозну інтоксикацію організму — такий висновок зробили дослідники з Інституту охорони здоров’я Лоусона в Канаді.

В науковому журналі Canadian Medical Association Journal була опублікована стаття, в якій лікарі попереджають про можливу небезпеку прийому ряду ліків у поєднанні з грейпфрутовим соком.

Раніше вже виникали підозри про те, що сік грейпфрута якимось чином змінює механізм засвоєння різних лікарських препаратів. Однак тільки в результаті останніх досліджень виявили, він може викликати передозування при прийомі ліків.

Фуранокумаріни — хімічні компоненти грейпфрута — пригнічують дію ферментів у травній системі людини, які розщеплюють лікарські препарати. В результаті того, що ліки не були розщеплені в кишечнику, нирки та печінка отримують значне токсичне навантаження.

Одне з досліджень показало, що при прийомі фелодипіну (ліки від гіпертонії) зі склянкою соку грейпфрута, вміст препарату в сечі був втричі більший, ніж при прийомі зі склянкою води.

А передозування препарату може викликати аритмію, шлункову кровотечу, ниркову недостатність та навіть призвести до смерті. Доктор Девід Бейлі, учасник дослідження, говорить: «Одна таблетка, прийнята зі склянкою грейпфрутового соку, може виявитися еквівалентній п’яти або десяти таблеткам, які запили водою, а це означає серйозну інтоксикацію організму».

Дослідники кажуть, що грейпфрути — не єдиний продукт, який може викликати проблеми. Наприклад, молоко може заважати засвоєнню деяких антибіотиків, а інші цитрусові, такі як апельсини та лайм, можуть мати вплив, схожий за дією до соку грейпфрута.

Дослідники стурбовані тим, що працівники охорони здоров’я недостатньо поінформовані про взаємодію лікарських препаратів з продуктами харчування. За останні чотири роки список ліків, які можуть становити небезпеку при вживанні з грейпфрутовим соком, збільшився з 17 до 43. До них відносять препарати, які призначають при лікуванні гіпертонії, раку, придушенні імунної реакції після пересадки органів та статини.

Comments   

загрузка...