ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Знайдено незвичайний засіб лікування страху висоти (акрофобії)

Велика Епоха
Знайдено незвичайний засіб лікування страху висоти (акрофобії)

Вченими з університету Базеля (Швейцарія) було знайдено незвичайний засіб лікування страху висоти (акрофобії): гормон кортизол.

За словами дослідників, такий незвичайний вплив гормону стресу може пояснюватися тим, що він «стирає» з пам’яті людини негативні спогади і страх зникає. Зокрема, кортизолом можна лікувати страх висоти. Кортизол — гормон кори надниркових залоз, який регулює вуглеводний обмін і бере участь в адаптації організму до стресових ситуацій.

У дослідженні взяли участь люди, які страждають страхом висоти. На початку експерименту половина добровольців отримувала таблетки з 20 міліграмами кортизолу, друга половина — плацебо. Кожен з добровольців пройшов три сеанси терапії. Після цього ефективність лікування оцінювалася за допомогою опитувальника, призначеного для визначення тяжкості акрофобія. Через місяць після завершення терапії оцінка повторювалася.

Результати показали, що в групі добровольців, які приймали плацебо, рівень страху висоти скоротився в результаті лікування в середньому з 59 до 40 балів за 120-бальною шкалою. А в групі, яка отримувала кортизон, цей показник скоротився з 58 до 30 балів. Такі результати зберігалася (і навіть трохи поліпшилися) і через місяць після терапії (35 і 24 бали).

Під час сеансів терапії у половини учасників експерименту вимірювалась електрична активність шкіри. Цей показник залежить від інтенсивності потовиділення в стресовій ситуації. У тих, хто отримував плацебо, цей показник збільшився значно сильніше, ніж в учасників, які брали кортизол. Вчені говорять, що отримані результати свідчать про ефективність терапії гормоном стресу в поєднанні з експозиційною поведінковою терапією при лікуванні акрофобії та інших фобій.