ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Плавання — фізична активність для всіх і кожного

Велика Епоха
Вибір певного виду фізичної активності залежить від багатьох факторів. Перш за все, ви повинні вирішити для себе, які завдання має виконувати тренування, наскільки інтенсивними можуть бути заняття, чи підходить цей вид фізичної активності для вашого віку. Поряд з іншими видами занять, такими як тренування з обтяженнями, біг або їзда на велосипеді, багато хто віддає перевагу плаванню.

Плавання — фізична активність для всіх і кожного. Фото: Clive Rose / Getty Images
Плавання — фізична активність для всіх і кожного. Фото: Clive Rose / Getty Images
Плавання — один з найкращих виборів активності: як тренування або приємне проведення часу, плаванням можна займатися весь рік. Плавання створює помірне навантаження на тіло, за рахунок того, що під час тренування тіло підтримується водою. Для людей, які стежать за своєю вагою, але в той же час не можуть займатися інтенсивними вправами, плавання допоможе підтримувати хорошу форму.

Плавання не створює навантаження на суглоби, дозволяючи гармонійно розвивати м’язи торсу, плечового поясу і ніг. Людям, які страждають від хвороб суглобів або тим, хто проходить процес реабілітації (після аварій, операцій та ін), фізіотерапевти рекомендують саме цю форму фізичних вправ.

Вода створює «середовище невагомості», яке набагато зменшує ймовірність травм колін і спини, що є досить поширеним при заняттях іншими видами спорту. В той же час, спричинений нею тиск накладається на тиск, який створюється м’язами на вени, допомагаючи венозній крові повертатися до серця і легень.

Плавання поліпшує роботу серцево-судинної системи, знижуючи кров’яний тиск і частоту пульсу під час відпочинку. Регулярні заняття допоможуть знизити рівень холестерину в крові. За рахунок створення водним середовищем більшого опору (в порівнянні з повітрям), вам буде потрібно прикладати більше зусиль, розвиваючи тим самим м’язову силу. 30 хвилин плавання спалюють 260 калорій. Плюс до цього, прискорення процесів метаболізму і циркуляції крові допоможуть у вашому прагненні знизити вагу.

Ще один незвичний позитивний вплив занять плаванням було відкрито австралійськими вченими з Гріффітского інституту освітніх досліджень. Вони виявили, що плавання допомагає розвиватися дитячому мозку: діти, які рано навчилися плавати, здобували різноманітні нові навички та вміння набагато раніше за інших. У них краще розвивалися зорово-моторні навички (малювання ліній і фігур, різання паперу), вони краще вирішували математичні задачі і мали краще розвинену мову.